שתף קטע נבחר

פרקליטו של אפל: מצפים לביטול כתב האישום

הקבלן דוד אפל, הנאשם בנתינת שוחד בפרשת האי-היווני, מצפה מהפרקליטות לבטל את כתב האישום נגדו, בעקבות ההחלטה לא להאשים את שרון. לדברי עו"ד אלדד יניב, הנמצא בחו"ל עם אפל, הוא קיבל את ההחלטה ב"קורת רוח רבה". פרקליט נוסף של אפל, פרופ' רון שפירא: "בשלב הזה איננו מגישים שום בג"ץ בעניין הזה ואיננו מבקשים שימוע"

"החלטת היועץ המשפטי לממשלה תחייב את הפרקליטות לבטל את כתב האישום בעניין האי היווני בנוגע לאפל" - כך הגיב הערב (יום ג') פרופ' רון שפירא, מצוות פרקליטיו של דוד אפל לדו"ח היועץ המשפטי לממשלה, שסגר את תיק האי-היווני.

 

 

אפל נאשם במתן שוחד באותה פרשה. בהודעת פרקליטו, פרופ' שפירא, נאמר: "מובן מאליו שההחלטה בעניין משליכה על עניינו של דוד אפל. זה איננו ממין המקרים הנדירים שבהם יתכן שהמקבל איננו מודע למשמעות ה"מתת" ואילו הנותן מודע. המקרים האלה, שנזכרו בפסיקה עוסקים במקבל שהוא נאיבי לעומת נותן מתוחכם".

 

לדברי פרקליטו של אפל, "במקרה הזה ברור שאם האחד הבין את הדברים - גם האחר הבין בדיוק אותו דבר, והמסקנה הפשוטה היא שלא היה שוחד כלל. היועמ"ש קובע כי חומר הראיות לוקה בחולשה בכל רכיב ורכיב של יסודות העבירה. היועץ המשפטי לממשלה לא רק קבע שאין מודעות, אלא קבע שאין מעשה פלילי של מתן שוחד. על כן, חובה על הפרקליטות לסגור את התיק גם כנגד דודי אפל".

 

לא מבקש שימוע

 

"משמעות דבריו של היועץ המשפטי לממשלה שלא ניתן שוחד וההחלטה שלא להגיש כתב אישום אינה מעוגנת בהיעדר מחשבה פלילית ומשום כך, החלטת היועמ"ש תחייב את הפרקליטות לבטל כתב האישום בענין האי היווני בנוגע לאפל".

 

עוד אמר פרקליטו של אפל, "מעבר להחלטה עצמה, הדבר החשוב ביותר מבחינה ציבורית בהחלטה זו הוא ההתמקדות בתחום הראיות, ולא ב'אוירה פסולה', תחושות רעות או טובות, רמיזות עקיפות וכיוצא באלה".

 

הוא הדגיש כי בשלב הזה אפל לא יגיש בג"ץ, אלא יבקש שימוע: "בשלב הזה איננו מגישים שום בג"ץ בעניין הזה ואיננו מבקשים שימוע. בג"צ הוא פורום לא מתאים למטרה זו ואני בספק אם הוא יטול אותה על עצמו. אנחנו מניחים שהפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה יגיעו לאותה מסקנה שאנחנו מגיעים אליה, משום שמי שמכיר את חומר הראיות יגיע למסקנה הזאת. כמובן, אם נופתע לרעה - נשקול את צעדינו".

 

"קורת רוח"

 

עו"ד אלדד יניב, מצוות ההגנה של אפל, הנמצא עמו בנסיעת עסקים בחו"ל, אמר כי "אפל הביע קורת רוח רבה ולא הופתע מהחלטת מזוז. זאת מכיוון שמהרגע הראשון זו היתה גרסתו, כפי שמסר למשטרה בכל ימי החקירה".

 

לדבריו, "אין ספק כי משקבע היועץ שאין שום קשר פלילי בין אפל לגלעד שרון ואין קשר לעובדה שאביו הוא אישיות פוליטית, הדבר מחייב ביטול כתב האישום נגד אפל ובימים הקרובים ננקוט את כל הפעולות הדרושות להשיג תוצאה שכזו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
עכשיו תורו של אפל?
צילום: מיכאל קרמר
צילום: רויטרס
השפעות דו"ח מזוז
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
שרון. יצא נקי
צילום: רויטרס
מומלצים