שתף קטע נבחר

מתנחלי השומרון לתושבי גוש קטיף: התפנו מרצון ובואו אלינו

באיגרת שתשלח בימים הקרובים לתושבי גוש קטיף, מבקשים מתנחלים מעופרים-בית אריה מחבריהם לעזוב את בתיהם מרצון, כדי לשמור על אחדות העם. "אי אפשר לפעול נגד רוב הציבור. תדמית של קומץ הכופה את דעתו על כלל הציבור תפגע בכולנו", כותבים מתנחלי השומרון

"סכנת קריעת העם ופילוגו קרובה ומיידית! היא בוודאי חמורה יותר מקריעת האדמה. תמונות של פינוי בכוח לא יוסיפו דבר לאיש"- את המילים האלה לא כותבים תומכי "שלום עכשיו", אלא דווקא מתנחלים מהשומרון, באיגרת שהם ישלחו בימים הקרובים למתנחלי גוש קטיף.

 

מטה "מתנחלים בעד פשרה" של מתנחלים מעופרים-בית אריה, קורא למתנחלי גוש קטיף להתפנות מרצון, להתיישב בשומרון ולהמשיך את מאבקם משם.

 

באיגרת, שתשלח לתושבי גוש קטיף, כותבים אנשי המטה: "ימים אלה הם ימי גזר דין וחשבון נפש. ימים בהם עתיד חבלי ארץ ישראל נמצא על כפות המאזניים. אנו, מתנחלים, תושבי עופרים-בית אריה שבשומרון, פונים אליכם כשותפים לדרך אל האמונה. אנו יודעים כי כואב וקשה להיקרע ולהתנתק מבית שבניתם וטיפחתם באהבה. הבית והיישוב הם מסגרת החיים. עזיבת בית היא פרידה כואבת, פרידה מחוויות, מאירועים, מזיכרונות טובים וממשקעים קשה. הדבר קשה שבעתיים כאשר מדובר בהתיישבות שהוקמה על בסיס אידיאולוגי, אשר שימשה במשך שנים חומת מגן בחזית הקרב".

 

ואולם, בהמשך האיגרת נכתב: "לעתים יש שלב בחיים שבו צריך להיות קשובים לרגשות העם ולעמדותיו. אי אפשר לפעול נגד רוב הציבור. בסיס הדמוקרטיה הוא כי הרוב קובע – כנראה משום שהרוב יודע. גם אם המיעוט חושב אחרת. לעתים ישנם מצבים בהם מרוב שרוצים להחזיק בכל, נשארים בסוף בלי כלום".

 

מטה "מתנחלים בעד פשרה" מציין באיגרת כי עופרים-בית אריה נמצאות אמנם מעבר לקו הירוק, אך בלב הקונצנזוס הישראלי, בשל קרבתן לנמל התעופה בן גוריון.

 

"אנו קוראים לכם, לבוא ולבקר בעופרים, ולמרות הקושי העצום שבדבר, לשקול להעתיק את מקום מגוריכם מחבל עזה לשומרון. יחד נוכל לחזק את אחיזתנו בארץ ישראל, להגשים את אידיאולוגיית יישובי הארץ ולבצר את גבולותיה, תוך שאנו עושים זאת בגבול הקונצנזוס, ולא הרחק מעבר לו", נכתב באיגרת.

 

מתנחלי השומרון מנסים לפנות גם אל החוש התקשורתי של אנשי גוש קטיף, שניהלו את הקמפיין נגד תוכנית ההתנתקות של ראש הממשלה, אריאל שרון וניצחו לבסוף כשזכו בתמיכת רוב מתפקדי הליכוד.

 

"תדמית של קומץ הכופה את דעתו על כלל הציבור תפגע בכולנו", נכתב באיגרת. "כל הציבור בישראל צריך לשלם את מחיר האחיזה בעזה. כל הציבור שולח את בניו לצבא, ומרגע שהציבור אינו מוכן לשלם את המחיר, האחיזה בקרקע זו הופעת להיות בלתי אפשרית. תמורת הפינוי המוסכם והשקט, נוכל לתבוע מהמדינה לספח אליה את השטחים אליהם תעברו".

 

האיגרת, שתישלח בימים הקרובים לגוש קטיף מסתיימת בקריאה לעזוב את גוש קטיף: "בואו לעופרים, עם כל האידיאולוגיה והלהט הזורמים בעורקיכם! יחד נוכל ליישב את ארץ ישראל ולהגן על גבולותיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
הפגנה נגד פינוי גוש קטיף (ארכיון)
צילום: צפריר אביוב
בית אריה. "בגבול הקונצנזוס"
צילום: לע"מ
מומלצים