שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מזוז לצמרת הפרקליטות: אקיים בירור בעניין קבלת ההחלטות

  בעקבות הסערה שעוררו דבריו על פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, נועד היועץ מזוז עם בכירי פרקליטות המדינה, והבהיר שיקיים בירור בעניין הליך קבלת ההחלטות. בראשית השבוע הבא יכונס דיון מיוחד בהשתתפות שר המשפטים, היועץ מזוז, מנכ"ל משרד המשפטים ובכירי הפרקליטות

  עכשיו הבירור: היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, יערוך בירור בנושא הליך קבלת ההחלטות בפרשת האי היווני - כך התברר אמש (יום ד') בעקבות פגישה שקיים מזוז עם צמרת הפרקליטות. מזוז הביע בפגישה צער על שדבריו נתפסו כהבעת חוסר אמון בפרקליטות והדגיש שלא זו היתה כוונתו.

   

   

   בפגישה במשרד המשפטים השתתפו בכירי הפרקליטות, פרקליטי המחוזות וכן הפרקליטים שליוו את תיק שרון. מזוז מיהר לכנס את הפגישה לאחר שבמשך היום כולו נאלץ להרגיע את הרוחות שסערו סביב התבטאויותיו משלשום, לפיהן הליך קבלת ההחלטות של הפרקליטות בתיק האי היווני היה לא תקין. 

    

   בפרקליטות הביעו זעם רב על דברי מזוז בתדרוך הכתבים, ובייחוד על הדברים הבאים: "כששאלתי את עצמי איך הגיעו למסקנות אחרות בין הצוותים, עניתי שהתהליך שם היה שונה - הצוות שם נבנה בשלבים, כשבאים לעמדה ולמטרה ומוסיפים כל פעם תיגבור כדי לחזק. גובשה מטרה על-ידי ראש הצוות וזה מקרין באופן טבעי על הצוות". רמז עבה לכך שפרקליטת המדינה לשעבר, עדנה ארבל, סימנה את שרון כמטרה. 


   מני מזוז וטומי לפיד
   מזוז ולפיד (צילום: סבסטיאן שיינר)

    

   בפרקליטויות ברחבי הארץ הופצו טיוטות למכתב הממוען ליועץ, ובו ביקורת חריפה על דבריו "המשתקים את הפרקליטות, מחלישים את מעמדה בקרב הציבור ויוצרים חוסר אמון במערכת אכיפת החוק".

    

   כבר אתמול בצהריים שיגר מזוז מכתב מיוחד שהופץ ברחבי הפרקליטות ובו הוא הבהיר שלא התכוון לפגוע ולא התכוון להביע אי אמון בפרקליטות. מזוז נפגש אתמול גם עם שר המשפטים, יוסף (טומי) לפיד, בניסיון להרגיע את הרוחות. בפגישה שארכה כשעתיים, הדגיש מזוז כי ימשיך לעבוד בשיתוף פעולה מלא והדוק עם הפרקליטות וכי לא מדובר בהבעת אי אמון בפרקליטים.

    

   היועץ חזר על עמדתו לפיה ההליך בתיק שרון היה בעייתי, ולפיכך יערוך בירור. בראשית השבוע הבא יכנס שר המשפטים, על דעת מזוז, פגישה שבה ישתתפו לפיד, מזוז וכן מנכ"ל משרד המשפטים ובכירי הפרקליטות, לצורך ליבון הסוגיות שעלו בעקבות החלטת מזוז בפרשת האי היווני.

    

   בנוסף הודיע מזוז שיפרסם את חוות הדעת של פרקליטת המדינה לשעבר וכן את טיוטת כתב האישום שגיבשה נגד ראש הממשלה במסגרת תשובה שתוגש לבג"ץ על העתירה של התנועה לאיכות השלטון נגד החלטתו לסגור את תיק האי-היווני.


   פורסם לראשונה 16/06/2004 21:10

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   צילום: רויטרס
   מני מזוז. יקיים בירור
   צילום: רויטרס
   צילום: אלכס קולומויסקי
   הליך ההחלטה של ארבל ייבדק
   צילום: אלכס קולומויסקי
   צילום: איי אף פי
   לפיד. מרגיע
   צילום: איי אף פי
   צילום: איי פי
   שרון. התיק שעורר סערה
   צילום: איי פי
   מומלצים