שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מזוז: מאמין ביושרה המקצועי והגינותה של ארבל

  היועץ המשפטי לממשלה נועד עם צמרת הפרקליטות, בהם כאלה שגיבשו עם עדנה ארבל את טיוטת כתב האישום נגד שרון, והבהיר: "מעולם לא האשמתי אותה בתפירת תיק או בסימון מטרה מראש". בשבוע הבא תתקיים פגישה נוספת, הפעם בחסות שר המשפטים

  אחרי הסערה, מנסים ליישב את ההדורים: היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, נועד אמש (יום ה') עם נאוה בן-אור, המשנה לפרקליטת המדינה לשעבר ומי שממלאת כיום את מקומה, והביע את אמונו ביושרה המקצועי ובהגינותה של עדנה ארבל - מי שמונתה לכהן בבית-המשפט העליון.

   

  בפגישה לקחו חלק גם פרקליטי המחוזות השונים בכל הארץ ומנהלי המחלוקות השונות בפרקליטות, שחלקם עבדו עם הפרקליטה לשעבר, עדנה ארבל, על תיק האי היווני, ויחד איתה הגיעו למסקנה שיש מקום להגשת כתב אישום.  

   

  • תיק סגור - פרויקט מיוחד

   

  הפגישה נערכה ביוזמת שני הצדדים בעקבות הביקורת חסרת התקדים שהטיח מזוז בפרקליטות עת החליט לסגור את התיק נגד ראש הממשלה ובנו, ולאור המתיחות החריפה שנוצרה בצמרת משרד המשפטים - אשר כללה ניסוח מכתבים זועמים מצד אנשים בפרקליטות נגד היועץ. ממשרד המשפטים נמסר כי הפגישה באה לשים קץ לפרשה, שפרצה בעקבות פרסום דו"ח מזוז.  


  מני מזוז עדנה ארבל פרקליטות יועץ משפטי ממשלה שרון
  קרע בצמרת. מזוז וארבל (צילום: סבסטיאן שיינר)

   

  היועץ המשפטי ביקש להבהיר כי מעולם לא האשים את ארבל ואנשיה ב"תפירת תיק" לשרון או אישי ציבור אחרים, והוסיף שבביקורת שמתח אין משום הטלת דופי ביושרתה והגינותה של פרקליטת המדינה לשעבר. הוא אף הכחיש את הדיווחים בכלי-התקשורת, לפיהם טען ש"סימנה מטרה מראש להביא להרשעת ראש הממשלה".  

   

  בתחילת השבוע הבא צפויה פגישת התפייסות נוספת בין הצדדים, הפעם בחסות שר המשפטים, יוסף לפיד, שאמר היום כי לגיטימי שיהיו דעות סותרות בצמרת משרדו. הוא אמר שאינו זוכר סערה שכזאת במערכת המשפט, והוסיף כי תפקידו הוא "לייצב את הספינה המתנדנדת בים הסוער, תוך שמירה על תדמיתה בעיני הציבור". אך נדמה שיידרשו יותר מפגישות כדי לאחות את הקרעים במערכת התביעה הישראלית.   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  לא סימנה מטרה. מזוז
  צילום: רויטרס
  צילום: אלכס קולומויסקי
  יושרה המקצועי. ארבל
  צילום: אלכס קולומויסקי
  צילום: סבסטיאן שיינר
  מחלוקת לגיטימית. לפיד
  צילום: סבסטיאן שיינר
  מומלצים