שתף קטע נבחר

ועדת הטלוויזיה: בערוץ 1 ישדרו יותר ספורט נשים

הישג נוסף לספורט הנשים: לאחר החלטת בג"צ לפיה יש לתקצב יותר ספורט נשים מאשר גברים, הוחלט ברשות השידור לתת זמן מסך רב יותר לספורט הנשי

ועדת הטלוויזיה, בראשות יעקב שחם, התכנסה היום (א') לדיון בנושא ספורט נשים, והחליטה להנחות את הנהלת הרשות לשמור על מידתיות ראויה בשידור ספורט נשים וגברים. ההחלטה היא המשך לפסיקת בג"צ מלפני כשבועיים, שהנחתה את הרשויות המקומיות להגדיל את תמיכתן בקבוצות ספורט נשים פי 1.5 ביחס לקבוצות הגברים.

 

כמו כן, החליטה וועדת הטלוויזיה כי בחירת אירועי הספורט הבינלאומיים בהשתתפות קבוצות ישראליות שישודרו על ידי ערוץ 1, תיעשה בהתחשב בערך החדשותי ובעניין הציבורי של אותו אירוע ספורטיבי.

 

דובר מוסדות רשות השידור, אורן הלמן, מסר כי במקביל יקדיש ערוץ 1 זמן מסך ליצירת עניין ציבורי בספורט הנשים באמצעות שידור פינות העוסקות בספורט הנשים.

 

אברהם נתן, יו"ר רשות השידור, בירך על ההחלטות. לדבריו, "יש חשיבות למתן איזון במשדרים ויש לבצע העדפה מתקנת לנשים, כמו גם למגזר הערבי בתכניות הספורט בכלל ובתכנית הספורט היומית בפרט. על ערוץ 1, כערוץ השידור הציבורי, לקבוע ולהוביל סדר יום בתחום חשוב זה של שידור ספורט נשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
כדורסל נשים. מהפכה גם בשידורי טלוויזיה
צילום: גיל נחושתן
מומלצים