שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "מקדמי ההגנה שעל תכשירי השיזוף – שגויים"
  מחקר חדש גילה כי ב-3 מתוך 8 תכשירי שיזוף רשומים מקדמי הגנה הגבוהים ממקדם ההגנה המצוי בתכשיר. החוקרים: ההורים חושפים את ילדיהם לנזקי השמש מבלי ידיעתם. מומחה ישראלי: תכשירי השיזוף מונעים כוויות, ולא סרטן

  האם מקדם ההגנה המצוין על קרם השיזוף שלכם אכן עושה את תפקידו? על פי מחקר חדש בבריטניה, התוצאות מדאיגות: 3 מתוך 8 תכשירי ההגנה לילדים ותינוקות ציינו מקדם הגנה גבוה ממקדם ההגנה המצוי בתכשיר. המחקר לא מציין את שמות התכשירים שנבדקו, וכן גם לא ידוע אם אותם תכשירים משווקים בישראל.

   

  הבדיקות נערכו בעבור מכון תקני המסחר הבריטי, אשר קורא עתה להקשחת התקנות המחייבות את החברות המייצרות את קרם ההגנה מפני השמש.

   

  לדברי רון גינספורד, יו"ר מכון התקנים הבריטי, הממצאים מדאיגים שכן ההורים חושפים את ילדיהם לנזקי השמש, בחושבם כי קרם ההגנה אכן עושה את תפקידו. "אף אחד לא מורח קרם הגנה כדי להיראות טוב יותר", אמר גינספורד, "אלא אך ורק מטעמי בריאות".

   

  מכון התקנים מבקש עוד להשלים שורה של בדיקות נוספות שיקבעו האם התכשירים המבטיחים עמידות במים אכן עמידים, כמו גם בקרה על הוראות השימוש במוצרים, וההתוויות דוגמת "הגנה מלאה מפני השמש" המצויה על רבים מהתכשירים.

   

  "ההגנה של תכשירי השיזוף היא לא מלאה בשום מקרה", אומר ל-ynet פרופ' רפי שפיר, יו"ר ועדת סרטן העור באגודה למלחמה בסרטן, "ההגנה של תכשירי השיזוף היא בעיקר מפני כוויות, ולא מפני סרטן ממנו אנחנו פוחדים כל כך".

   

  לדברי שפיר, מקדם ההגנה מס' 30 הוא המקדם האידיאלי, וככל שעולים בדרגת מקדם ההגנה, ההבדלים כבר אינם משמעותיים: "ההבדל בין מקדם הגנה 70 לבין מקדם הגנה 30 הוא מאוד קטן, אבל חשוב להבין שממילא, ההגנה היא אף פעם לא מוחלטת ובוודאי שאינה מספיקה כדי למנוע סרטן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים