שתף קטע נבחר

בהוראת השב"כ: אל על ביטלה הטיסות לטורקיה

"אין בידינו מועד לחידוש הטיסות", מסרה אל על. משבר התעופה בין ישראל לטורקיה הגיע החודש לשיא, כששלטונות טורקיה סירבו להעניק רשיונות עבודה למאבטחים ישראלים במספר נמלי תעופה במדינה. משרד החוץ: מתקיימים דיונים אינטנסיביים עם הטורקים, במטרה למצוא פתרון הולם

בהוראת השב"כ: חברת אל על הודיעה אמש (יום ה') על ביטול כל טיסותיה לטורקיה, כולל זו שהייתה אמורה להמריא מנתב"ג אחר הצהריים. הסיבה: שלטונות טורקיה אינם מסכימים עוד להמשיך ולקיים את סידורי הביטחון, שהיו נהוגים עד כה בשדה התעופה באיסטנבול.

 

"נמנע מאיתנו להפעיל טיסות לטורקיה, לפיכך מבוטלת הטיסה שהיתה אמורה להמריא היום ב-17:50 ואין בידינו מועד לחידוש הטיסות. חברת אל על תעשה כל מאמץ לסידורים חלופיים עבור הנוסעים שרכשו כרטיסים ותודיע על כל שינוי, אם יהיה, במצב הדברים", לשון הודעת החברה. אל על פרסמה מספר טלפון לבירורים: 03-9722333.

 

גורמים מדיניים העריכו אמש בשיחה עם ynet, כי ייתכן שכבר הלילה יימצא פתרון למחלוקת, והטיסות יחודשו כבר מחר.  

 

ממשרד החוץ בירושלים נמסר, כי מתקיימים דיונים אינטנסיביים עם משרד החוץ הטורקי ועם השגרירות הטורקית, במטרה למצוא פתרון הולם לבעיות האבטחה.

 

חוקי עבודה חדשים

 

משבר התעופה בין ישראל לטורקיה הגיע החודש לשיא, כששלטונות טורקיה סרבו להעניק רשיונות עבודה למאבטחים ישראלים במספר נמלי תעופה במדינה. בשל כך, התבטלו מדי שבוע טיסות שכר רבות שהיו אמורות לצאת מישראל.

 

בטורקיה התקבלו השנה חוקי עבודה חדשים, המערימים קשיים על מתן רשיונות עבודה זמניים.

 

בתחילת השבוע פורסם ב"ידיעות אחרונות", כי משבר התעופה שהתגלע בין המדינות נפתר, הודות לפעולה משותפת של שגרירי המדינות. שגרירות טורקיה הודיעה כי תנפיק 157 רשיונות עבודה למאבטחי אל על.

 

לפי שעה לא דובר על קשר בין ביטול הטיסות לפיגועי הטרור שארעו באיסטנבול ובאנקרה מוקדם יותר.

 

לאחרונה תקפה טורקיה בחריפות את הפעולות הצבאיות של ישראל ונוצר משבר ביחסי שתי המדינות. ארדואן עצמו אף כינה את ישראל מדינת טרור. אך מאוחר יותר הביע ראש ממשלת טורקיה, רצ'יפ טאיפ ארדואן, רצון לשמור על יחסים טובים עם ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איסטנבול. טיסות אל על בוטלו
אל על. לא מנפיקים אישורי עבודה
מומלצים