שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נאמן "הבימה": התיאטרון עדיין לא עלה על דרך המלך

  ביקש מבית המשפט לדחות על הסף את בקשת התיאטרון להורות על ביטול תפקידו

  נמשך המאבק בין הנהלת תיאטרון הבימה ו-ועד השחקנים לבין הנאמן הציבורי של התיאטרון, עו"ד שלמה שחר.

   

  היום (ד') השיב הנאמן הציבורי על בקשת הנהלת התיאטרון ונציגות שחקניו מבית המשפט המחוזי בתל-אביב להורות לאלתר על ביטול תפקידו. הנאמן מבקש בתשובתו שבית המשפט ימחק את הבקשה על הסף וטוען כי כתב הבקשה אינו מבוסס עובדתית. הוא גם מציין כי "המבקשים להציג עצמם כוועד פעולה נבחר על-ידי השחקנים, היוצרים והעובדים בתיאטרון - אינם בפועל מייצגים ציבור רחב זה". טענה זו מסמכת על מכתב שנשלח אליו ב-20 ביוני מטעם יו"ר איגוד האמנים ועובדי התיאטרון ובו נטען כי עד העובדים והשחקנים אינם חלק מהבקשה. 

   

  מהצגת הדו"חות הכספיים שהעביר הנאמן עולה כי במהלך השנים האחרונות המשיך התיאטרון הלאומי לסבול מגירעונות. זאת, בניגוד לאופן שבו הציג התיאטרון את מצבו, כמאוזן תקציבית. בשנת 2002 מצביעים הנתונים על גירעון נטו (הגירעון השוטף בשנה החולפת) של 5,934,000 שקל, גירעון בנכסים (גרעון כולל) בסכום של 31,846,000 שקל וגירעון בהון החוזר של התיאטרון בסכום של 11,133,000 שקל (נכסים פחות מההתחייבויות).

   

  "בדו"חות לשנת 2002 צרפו רואי החשבון אזהרה אודות הספקות המשמעותיים המתעוררים בדבר המשך קיומו של התיאטרון כעסק חי", כותב הנאמן ומוסיף כי למרות שהדו"חות הכספיים לשנת 2003 טרם נחתמו עולה ממידע שמסרו רואי החשבון של התיאטרון כי אף דו"חות אלו יכללו אזהרה דומה, למרות מגמת השיפור שנראית בשנה זו.

   

  לצד המצב הגירעוני מציין הנאמן כי "הבימה" חייבת לאוצר המדינה יותר מ-20 מיליון שקל אותם היא נדרשת לשלם עד שנת 2015 במסגרת הסכם ההבראה. "נראה בעליל כי טענת המבקשים לפיה עלה התיאטרון על דרך המלך בהתנהלותו הכספית וביציבותו הפיננסית, אין לה על מה שתסמוך". בתגובה לטענת העותרים כי יש להיזהר "ממתן תרופה חזקה מדי" הוא אומר כי "הפסקת מתן התרופה בטרם בשלו התנאים לכך עלולה לגרום לנסיגה כה רבה, עד כי כל ההשקעה והמאמץ אשר הושקעו במתן התרופה ירדו אף הם לטמיון".

   

  בכתב התשובה מציין הנאמן כי בימים אלה נבחנת הצעת טיוטא לשינוי המבנה המשפטי הקיים ב"הבימה" והקמת הנהלה ציבורית. לקראת חודש יולי עם תום ההליכים המתבקשים, עתיד להתגבש הנוסח הסופי. מייד לאחר מכן יחל תהליך מינוי ההנהלה הציבורית של התיאטרון שיימשך כחצי שנה לפחות.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "הבימה". המלחמה נמשכת
  יישאר בתפקיד? עו"ד שחר
  לאתר ההטבות
  מומלצים