שתף קטע נבחר

מחקר: 99% מאתרי הזבלנים מתארחים בחמש מדינות

על פי חברת קומטאץ', 73% מהזבלנים מארחים את אתריהם בסין. עוד בדו"ח: הנושא הפופולרי ביותר (ויאגרה בראש), והגידול בהיקף התופעה בעולם לעומת תחילת השנה

על פי מחקר שערכה חברת האנטי ספאם הישראלית קומטאץ', סין מארחת בתחומה 72 אחוז מאתרי האינטרנט של שולחי דואר זבל. בסך הכל מונה קומטאץ' חמש מדינות - סין, דרום קוריאה, ארה"ב, רוסיה וברזיל - המארחות 99% מאתרי הספאמרים בעולם.

 

קומטאץ', שסקרה מאות מיליוני הודעות, קובעת בדו"ח חדש כי ארה"ב היא עדיין בירת הספאם העולמית כאשר מדובר במשלוח דואר זבל, עם כ-55 אחוז מכל תעבורת דואר הזבל שנשלח מתחומה. קוריאה ממוקמת במקום השני עם כ-10 אחוזים, ברזיל במקום השלישי (כשלושה אחוזים) וקנדה (גם כשלושה אחוזים) במקום הרביעי. מרבית הספאם עדיין נשלח באנגלית, כאשר רק 5.77 אחוזים ממנו בשפות אחרות.

 

בכל הנוגע לתכני דואר הזבל, נראה שהתרופות עדיין בראש, כאשר שליש מההודעות מיועדות למכירת תרופות שונות, בראשן ויאגרה. 9% מההודעות עוסקות במשכנתאות והצעות למימון, ו-7% בהגדלת איברי שונים. ספאם פורנוגרפי ופרסום הימורים, לעומת זאת, רשמו ירידה בחצי השנה האחרונה, וכללו רק 3.1% ו-0.45% בהתאמה. הודעות המקדמות הצעות עבודה ושירותי היכרויות, מהודעות דואר הזבל הפופולריות בארץ, היוו כ-4% ו-3.15% בהתאמה, מכלל הספאם העולמי.

 

החוק לא עוזר

 

על פי ממצאי הדו"ח, חקיקת חוק האנטי ספאם הלאומי הראשון בארה"ב בחודש דצמבר 2003, לא סייעה לרבות להפחתת היקף התופעה, ואף להיפך. בעוד שבתחילת חודש ינואר, לאחר כניסתו לתוקף של החוק, נרשמו 350,000 מתקפות ספאם בלבד, ביוני נרשמו כבר 500,000 מתקפות. עם זאת, החברה ציינה כי ביוני נרשמה תאימות לחוק האנטי ספאם בקרב 10% מההודעות שנשלחו.

 

על פי דרישות החוק, שולחי דואר בלתי רצוי מחויבים לספק אפשרות הסרה מרשימת התפוצה, להציג כתובת דואר פיזית תקפה ולכלול בהודעה את כתובת הדואר האלקטרוני האמיתית שלהם. בנוסף לכך, שורת הנושא בהודעה חייבת להיות מדויקת ולא מטעה.

 

אבנר עמרם, סגן נשיא מכהן בחברה, מסר בהודעה לעיתונות, כי "ניתן לראות שבמקביל לגידול שחל במספר ההודעות שתאמו לחוק האנטי ספאם, ניתן לראות עליה גם בתחכום של הודעות הזבל ובתכסיסים הננקטים", על מנת לחמוק מתוכנות הסינון.

 

על פי הדו"ח, 21.6 מההודעות כללו סימנים ואותיות אקראיות בשורת הכותרת, בגוף ההודעה, או בשתיהן. שימוש בשיטה זו נועד להקשות על הסינון שמבצעות תוכנות האנטי ספאם. נתון נוסף מגלה כי, בהתאם לשיטה הרווחת בארץ, 8% מהודעות הזבל בעולם עשו שימוש בשיטה האישית", במסגרתה מתקיימת פניה אישית לנמען, בשורת הכותרת, בגוף ההודעה או בשתיהן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גידול בספאם מאז תחילת השנה
מומלצים