שתף קטע נבחר

נדחה הדיון אצל מזוז; הנגבי: יש מי שמתכנן רצח פוליטי

השר לביטחון פנים, צחי הנגבי, הזהיר: "יש כבר אנשים, לדעתי, שקיבלו את ההחלטה שבבוא הרגע הם יתנקשו בחיי שר, ראש ממשלה, איש צבא, איש משטרה". הוחלט לדחות את הדיון בנושא אצל היועץ המשפטי לממשלה. ח"כ אילן ליבוביץ' (שינוי): "לנער את היועץ המשפטי לממשלה, שייצא מאדישותו"

הדיון המיוחד נדחה. היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, החליט הבוקר (יום ד') לדחות בשבוע את הדיון המיוחד בהשתתפות אנשי שב"כ, משטרה ופרקליטות בעקבות ההתבטאויות החריפות של רבנים ואנשי ימין נגד פינוי התנחלויות.

 

הדיון אמור היה להתקיים בצהריים, ונמסר כי הדחייה באה "מסיבות טכניות".

 

 

השר לביטחון פנים, צחי הנגבי, הזהיר כי יש מי שקיבל החלטה לבצע רצח פוליטי. הנגבי אמר לערוץ 2: "יש כבר אנשים, לדעתי, שקיבלו את ההחלטה שבבוא הרגע הם יצילו את עם ישראל. הם יתנקשו בחיי שר, ראש ממשלה, איש צבא, איש משטרה. אין לי ספק. זה ליווה אותנו לאורך כל השנים. לא תמיד הם מצליחים. לא תמיד יש את היכולת המעשית להגשים את המשאלה הזאת. אבל מטורפים לא חסר".

 

לדברי הנגבי, מה שאמר ראש השב"כ בישיבת הממשלה, היה 'רבותי, תדעו, התהליך שבו אנחנו מצויים הוא תהליך של הסלמה קשה ושלא נקל בו ראש'. וזו הייתה חובתו. וחובתנו כממשלה לעשות כל מה שאפשר כדי שלא נחזור על נובמבר 1995". 

 

אמש התקיים במליאת הכנסת דיון בנושא התבטאויותיו של הרב אביגדור נבנצאל, והתבטאות ראש השב"כ. ח"כ אברהם רביץ (יהדות התורה) אמר: "אין כל סימני שאלה בדבר עמדת היהדות. גם היהדות הלאומית, כלפי כל מעשה מטורף של התנקשות פוליטית. מי שעושה זאת - הוא רוצח", זעק רביץ, וזכה לקריאות שבח גם מספסלי האופוזיציה.

 

ח"כ אבשלום וילן (מרצ-יחד) אמר: "הרוצח הפוליטי הבא יושב מול מסך הטלוויזיה ומחייך. אם לא נטפל בו עכשיו ובקריאות להמרדה, הוא יפעל".

 

דליה איציק: יש קשר של שתיקה

 

חברת הכנסת ענבל גבריאלי (הליכוד): "אסור ליועץ המשפטי לממשלה, ובכלל למערכת השלטון, לעבור לסדר היום על ההתבטאויות החמורות של הרב נבנצאל. לצערי, מתברר שלא למדנו לקח מתקופת האלימות שקדמה לרציחתו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין. עם זאת, יש להבהיר ולחדד לאנשי השמאל שאל להם לנגח פוליטית את המתנחלים, שכן גם זו הסתה וליבוי יצרים, שסופה יכול להיות מר באותה מידה".

 

יו"ר סיעת העבודה, ח"כ דליה איציק, אמרה: "קשר של שתיקה מנע פרסום שמם של הרבנים שהוציאו דין רודף על יצחק רבין המנוח. שמו של הרב שהתיר את דמו של שרון ידוע - אביגדור נבנצאל. מדוע מזוז אינו מעמיד אותו לדין?".

 

ח"כ אופיר פינס (העבודה), הציע לגבש אמנה של כל סיעות הכנסת נגד הסתה ואלימות. הוא קרא ליו"ר הכנסת לרתום את כל סיעות הבית לחתום על הצעת סיכום אחת נגד אלימות וסרבנות.

 

ח"כ אילן ליבוביץ' (שינוי): "חבל שחלק מהרבנים שצמים ביום זה, מתגעגעים לאותו יום ארור בו נבקעו חומות ירושלים בעקבות שנאת חינם. צריך לנער את היועץ המשפטי לממשלה, שייצא מאדישותו, ויעצור את המסיתים".

 

חוג הפרופסורים: פינוי - פקודה בלתי חוקית

 

ואם לא די בכל זה, חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי, שיגר מכתב ליועץ המשפטי לממשלה ובו הגדיר פינוי מתנחלים כפקודה בלתי חוקית: "עקירה כוחנית של בני אדם מבתיהם ובניגוד לרצונם, רק בגלל מוצאם האתני או העדתי, ואפילו הם יהודים הנעקרים על-ידי ממשלה יהודית, היא בניגוד לחוק, וכן שפקודה לעשות זאת היא בלתי חוקית בעליל, שדגל שחור מתנוסס מעליה, שאסור לתתה ושאסור לבצעה".

  

עוד נאמר במכתב, שמאות מחברי החוג משתתפים במאבק, שתכליתו למנוע מממשלת ישראל מלהורות על ביצוע פקודה זו.

 

חוג הפרופסורים מורכב מפרופסורים, דוקטורים, מרצים, אנשי אקדמיה, רופאים ואנשי מחקר. יו"ר החוג, ד"ר רון בריימן, שמגדיר את עצמו מתנחל חילוני מרמת-אביב, אמר הערב ל-ynet: "אנחנו רוצים להגיע למצב שהפקודה לא תינתן, ואנחנו משוכנעים שהיא לא תינתן, כיוון שהיא גם בלתי-חוקית וגם בלתי ניתנת לביצוע".

 

לדבריו, "היה והדבר ייעשה, אנשים יגנו על עצמם והדבר לא יעבור בלי התנגדות". עוד הוסיף ד"ר בריימן כי "את המרשם לכך נתנו אדמורי השמאל יוסי שריד, א.ב יהושוע ויאיר צבן, שקבעו שאסור לבצע פינוי בהקשר של טרנספר לערבים. למה מה שנכון לגבי ערבים לא נכון ליהודים?".


פורסם לראשונה 06/07/2004 20:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
דחה. מני מזוז
צילום: רויטרס
צילום: שאול גולן
מזהיר. הנגבי
צילום: שאול גולן
צילום: דלית שחם
עוד יגאל עמיר בדרך?
צילום: דלית שחם
צילום: אלכס קולומויסקי
קשר של שתיקה. איציק
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אתר הכנסת
הרוצח יושב ומחייך. וילן
צילום: אתר הכנסת
אתר הכנסת
זכה לתשואות. רביץ
אתר הכנסת
מומלצים