שתף קטע נבחר

פסיקה: גלישה לאתרי סקס - הטרדה מינית

סיבה נוספת להימנע מגלישה לאתרי פורנו בעבודה: בית הדין האזורי בבאר שבע פסק כי גלישה לאתרי פורנו ליד עובדת - מהווה הטרדה מינית, וחייב מעביד שאילץ עובדת לצפות באתרים בנוכחותו, לשלם לה פיצויים בסך 50,000 שקלים

מנהל שנהג לגלוש לאתרי פורנו בנוכחות עובדת, חויב על ידי בית הדין לעבודה, לפצותה בסכום של 50 אלף שקל, בגין הטרדה מינית, כך מדווח הבוקר דוד רגב ב"ידיעות אחרונות".

 

לטענת העובדת, שעבדה כשרטטת בחברה, נהג המנהל להטרידה פיזית ומילולית. הוא נהג לחבק ולנשק אותה, אך לא הסתפק בכך: המנהל היה נכנס לחדרה על מנת לגלוש לאתרי סקס, והציע לה להצטרף אליו ולצפות בהם עימו.

 

כאשר החליטה העובדת להתפטר, הודיעה על כך למנהל וזה איים לאנוס אותה. בשלב זה פנתה העובדת לארגון "נעמת", ושם סייעו לה עורכות הדין מיכל ברון וגלי עציון להגיש תביעה לבית הדין האזורי בבאר שבע, בה תבעה פיצויים בגין ההטרדה המינית שנאלצה לספוג.

 

במהלך הדיון, טען האיש כי העובדת מעלילה עליו בכדי לסחוט אותו, ובכל הנוגע לאתרי סקס, סיפק הסבר שונה לנסיבות: לדבריו, היה מוצא עצמו, שלא מרצונו, באתרי סקס, לאחר שלחץ על קישורים שהוצגו בהודעות דואר אלקטרוני שהיו ממוענות אליו.

 

השופט, אילן סופר, לא התרשם, ובפסק דינו קבע, כי מעביד הגולש לאתרי פורנו במחשב של עובדת, ואף מאלצה לצפות בהם עימו - מטריד אותה מינית. בנוסף לפיצויים שפסק לה, הורה השופט למעביד לשלם לה גם פיצויי פיטורין ודמי הבראה בסך 5,000 שקלים. באשר להטרדות המיניות האחרות, קבע השופט כי הן יבחנו במסגרת ההליך הפלילי המתנהל במקביל.

 

יו"ר נעמת, עו"ד טליה לבני, אמרה אתמול כי מדובר בפסיקה חשובה המרחיבה את גבולות ההטרדה המינית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלישה לאתרי סקס ליד עובדת - הטרדה מינית
מומלצים