שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בכיר בהסתדרות: "אני מתבייש בוועד חברת החשמל"
  "אחרי שההסתדרות נותקה ממוקדי הכוח שלנו, היא נותרה חלשה וזקוקה ל'וועדים הגדולים'. אפשר לומר שוועד חברת החשמל מחזיק אותנו בביצים"

  "אני מתבייש בהתנהגותם של עובדי ועד חברת החשמל בכל הנוגע לפרשת פריצקי". כך אומר ל-ynet בכיר בהסתדרות. "שוחחנו על הנושא אני ובכירים אחרים. התחושה שעלתה מתוך הדברים היא מאוד לא נעימה. בין אם יתברר חלילה שנעשו דברים לא תקניים או לא חוקיים, ובין אם הדיווחים בתקשורת היו מוגזמים ויתברר שאין ממש בהאשמות נגד הוועד, עדיין התחושה העולה מכל הסיפור הזה היא שהוועד נהג בצורה בלתי-ראויה".

   

  מדוע אם כך אינכם יוצאים בגלוי ומוקיעים את הוועד?

   

  "לצערי, ההסתדרות לאחר שנותקה מנכסיה הגדולים: כור, קרנות הפנסיה, קופ"ח ובנק הפועלים, נותרה חלשה כשהמשענת העיקרית שלה היא מה שמקובל לכנות 'הוועדים הגדולים'. אנחנו צריכים את הוועדים האלה יותר מאשר הם צריכים אותנו.

   

  "למרבית הוועדים שנעזרים בהסתדרות כדי להגן על עובדים קשי-יום אין יכולת לארגן מאבקים, וכאשר היינו צריכים לבצע שביתה כללית במשק בשנה שעברה כדי להגן על הלחם של העובדים בישראל, הכוח האמיתי לעשות זאת היה בידי הוועדים הגדולים.

   

  "היו מקרים בעבר שבהם פנינו לוועד כזה או אחר ואמרנו לו 'ההתנהגות שלכם לא מוצאת חן בעינינו', והם אמרו לנו 'מצדנו לא נהיה בהסתדרות. אנחנו עושים מה שאנחנו רוצים'. אפשר לומר שהם מחזיקים אותנו בביצים".

   

  מדוע לדעתך בחר ועד חברת החשמל לנהוג כפי שנהג?

   

  "לוועד עובדי חברת החשמל יש בעיה מוזרה: הם ועד חזק מדי. נשק יום הדין שלהם, הפסקת חשמל, הוא נשק כל כך חזק שהם לא יכולים להפעיל אותו, ולכן הם עוברים לפעמים לנקוט בשיטות שלא מוצאות חן בעינינו ובעיני הציבור הרחב.

   

  "במקרה של פורז, אם יוכח מה שנאמר נגדם, הם נלחמו על זכות שלציבור הרחב אולי לא נראית, אולם להם היא מובנת מאליה - הם מקבלים חשמל חינם עשרות שנים. נראה שבמקרה של פריצקי, אם אכן הם פעלו נגדו, הם שירתו דווקא את ההנהלה.

   

  "מי שהיה נפגע מהטבות ייצור החשמל שפריצקי התכוון לתת לתחנות הכוח הייתה ההנהלה. לעובדים זה לא היה מזיז, וכך גם עסקת הגז עם מצרים שפריצקי התנגד לה. את העובדים זה לא עניין. אבל ההנהלה וגם ועד העובדים בחברת החשמל מתואמים ביניהם יותר ממה שמקובל בחברות אחרות".

   

  האם שיתוף הפעולה בין הוועד להנהלה אינו בעייתי בעיני ההסתדרות?

   

  "זהו שיתוף פעולה שאינו פוגע בזכויות העובדים. להיפך. הוא מבטיח להם תנאים מצוינים, ולכן, כארגון עובדים אין לנו בעיה אתו, ועם זאת, כאמור, מכל הסיפור הזה, עולה תחושה לא נעימה".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים