שתף קטע נבחר

אירופה: אם ישראל לא תשתף פעולה - יהיו תוצאות

שרי החוץ של האיחוד האירופי קראו "לבחון בזהירות" את הכרעת בית-הדין בהאג. השר מהולנד, הנשיאה התורנית של האיחוד, איים ב"תוצאות" והזהיר את שרון: "צריך שניים לטנגו"

מסר חריף מאירופה, ארבעה ימים לאחר הכרעת בית-הדין בהאג: שרי החוץ של האיחוד הזהירו אמש (יום ב') את ישראל, כי הסיוע והתמיכה בה מותנים בשיתוף הפעולה הפוליטי מצידה.

 

 

שרי החוץ האירופים, שנועדו בבריסל, קראו "לבחון בזהירות" את חוות הדעת של בית-הדין הבינלאומי. שר החוץ ההולנדי ברנרד בוט, שארצו מכהנת כנשיאה התורנית של האיחוד, רמז כי אם לא יהיה שיתוף פעולה, "צפויות לכך תוצאות".

 

"צריך שניים לטנגו, ועל שרון להיות מוכן לרקוד מעט עם האיחוד האירופי", אמר בוט. "אמרנו שתמיכתנו ועזרתנו לישראל בעניינים שונים צריכה ללכת יחד עם דיאלוג פוליטי. אם ישראל אינה מוכנה לדיאלוג בדרך משביעת רצון, על האיחוד האירופי לשקול את התוצאות לכך - אם כי עדיין לא ברור מה הן יהיו".

 

השר ההולנדי נמנע מלגנות את ישראל בעקבות פסיקת בית-הדין. הוא ציין כי אין מניעה מכך שישראל תחתום כבר מחר על הסכם שותפות במערכת לווייני הניווט "גלילאו", שמפתח האיחוד. "החתימה תוכננה מזה זמן רב ואיני סבור כי ניתן לבטל אותה", אמר.

 

בירושלים תקפו בחריפות את הכרעת בית-הדין בהאג. את הפיגוע בתל-אביב, בו נהרגה חיילת, כינה ראש הממשלה שרון "הרצח הראשון בחסות חוות הדעת מהאג". גורמים דיפלומטיים, משפטיים וכלכליים, בהם נגיד בנק ישראל, דוד קליין, הזהירו מההשלכות החמורות שעלולות להיות לפסיקה בבית-הדין הבינלאומי.    

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
צריך שניים לטנגו. שר החוץ ההולנדי, ברנרד בוט
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
דיאלוג פוליטי. גדר ההפרדה
צילום: רויטרס
מומלצים