שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חצי מיליון שקל ליוצרים מוגבלים בתחומי אמנויות הבמה

  מועצת הפיס לתרבות תעניק את התמיכה במטרה לקדם יוצרים בעלי מוגבלויות המגיעים להישגים מקצועיים גבוהים בתחומי המחול, התיאטרון והמוזיקה

  מועצת הפיס לתרבות ולאמנות תתמוך לראשונה בהפקות מחול, תיאטרון ומוזיקה של יוצרים בעלי מוגבלויות. היקף התמיכה לשנה זו יעמוד על חצי מיליון שקל. מטרת היוזמה "לקדם ולתמוך ביוצרים בעלי מוגבלות שהגיעו להשגים מקצועיים ויצירתם אינה נופלת מזו של אמנים לא מוגבלים".

   

  בוועדת השיפוט המקצועית חברים שרה ליסובסקי, לשעבר ראש מדור תיאטרון במנהל תרבות, עו"ד מיכאל קירשנבאום מהנציבות לשוויון זכויות מוגבלים ומנהלת המועצה, תמר גיא. היוזמה נולדה מתוך פניות רבות שהתקבלו במועצה בשנים האחרונות והבנה כי מדובר בתחום ראוי שבשל מצוקה תקציבית אינו בא לידי ביטוי ראוי. "מעבר לסיוע אמנותי-תרבותי, יש ביוזמה זו מסר חברתי-קהילתי חשוב ובעל משמעות לגבי השתלבותם ותרומתם של אנשים עם מוגבלויות בחברה הישראלית", אמר יו"ר מפעל הפיס, שמעון כצנלסון.

   

  ברשימת מקבלי הסיוע נמנים 13 גופים ויוצרים מתוך רשימה של 30 שהגישו את מועמדותם. 75 אלף שקלים יוענקו לפרוייקט "קולות החרשים" של בית הספר למשחק של יורם לוינשטיין שמשלב שחקנים שומעים ושחקנים כבדי שמיעה. סכום זהה יוענק ל"דיאלוג בחשיכה" של מוזיאון הילדים בחולון שמנסה להעביר לרואים את תחושת העיוורון על מנת ליצור הבנה גדולה יותר בין הרואים לאלה שאינם רואים. 40 אלף שקל יוענקו לעמותת "נא לגעת" על הפרוייקט "אור שומעים בזיג זג" בשיתוף שחקנים חירשים ועיוורים וכן לעמותת שק"ל על הפקת "אוליבר", לבמת אשדוד על "לא שומע" של קבוצת שחקנים חרשים ולרקדנית והכוריאוגרפית תמר בורר על "סיפורים בעל-פה". 30 אלף שקל יוענקו לאינטר עליה על מופע המולטימדיה "מעבדת EVM" ולרשת קהילה ופנאי ותיאטרון "הפוך" על ההפקה "קפה הפוך בבקשה...". 25 אלף שקלים יוענקו להפקת המחול "רק לגעת" של זהבה פדנס ואורן בראיר. כן יזכו במענקים קבוצת תיאטרון עיוור על ההפקה "מאור עיני", להקת "בום בום קאטי", מופע היחיד שך סנדרה אמסלם, עמותת שיל"ת והפקת "הקוסם מארץ עוץ", חבורת הזמר "מקול הלב" והמופע המוזיקאלי של פזית גל ער.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תיאטרון שיאים והפקת "אוליבר" יזכו לתמיכה של 40 אלף שקל
  לאתר ההטבות
  מומלצים