שתף קטע נבחר

התאילנדים נלחמים בישראלי המכוער

לתאילנדים נמאס ממנהגו של התייר הישראלי לקחת 'מזכרת' מחדר המלון. הפתרון של 'רימקוק ריזורט': מחירון מיוחד לאורחים הישראלים ובו פירוט מחיריהם של הפריטים בחדר, כולל וילון האמבטיה, המנורות והשטיח

שמעו של התייר הישראלי הנוהג 'להצטייד' באביזרים שבחדרי המלונות הגיע לתאילנד: בתי המלון מקבלים את פני התיירים הישראלים עם דף 'ברכה' המכיל את כל מחירון המוצרים שבחדר, כולל וילון האמבטיה, מנורת השולחן, כיסוי המיטה והשטיח. מי שמחדרו תיעלם 'מזכרת' שכזו - ישלם עבורה.

 

ל'ידיעות אחרונות' הגיעה רשימה כזו מבית המלון 'רימקוק רזורט' בתאילנד. "אנו מקווים ששהותך עימנו תהיה מהנה", נאמר במכתב המנוסח בנימוס רב. "אנו רוצים להביא לתשומת ליבך שהציוד בחדר מסופק לנוחותך בזמן שהייתך בלבד. אולם, אם תהיה מעוניין לשמור לך אי אלו חפצים כמזכרת, אנא הרגש חופשי לפנות למחלקת משק הבית שלנו".

 

בהמשך מפורט המחירון, ובו פריטים שאין ספק שרבים מהם לא משמשים כ'מזכרת', אלא פשוט נגנבים מהמלון לא פעם: מאפרה - 100 באט (המטבע המקומי, שוויו כ-10 אגורות), כוס - 50 באט, מחזיק נר - 50, מייבש שיער - 1,000 באט, קולב - 100, מגבת ידיים - 200, מגבת אמבטיה - 500, סדין מיטה - 500, ציפית ליחיד - 100, כיסוי מיטה זוגי - 3,500, התפריט שבחדר (כנראה מזכרת פופולרית) - 500 באט, אגרטל - 100, צלוחית לסבון - 70 באט, סל למגבות - 300, מגבת פנים - 150, שטיחון אמבטיה - 300, מנורת שולחן - 1,000, נעלי בית - 500 והשטיח (!) - 1,000 באט.

 

בסוף המנשר 'הידידותי' לאורח מדווחת לו הנהלת המלון כי "דע שכל פריט שחסר בחדר זה יחויב בחשבונך אוטומטית". בירור של תיירים ישראלים העלה כי רק הם מקבלים את דף המחירים. תיירים מארה"ב, מגרמניה ומיפן לא קיבלו דף כזה. אכן, שם טוב יצא לתייר הישראלי בכל פינות העולם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחיר מגבת: 500 באט. ישראלי בפעולה (אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבה)
צילום: אורן אגמון
מומלצים