שתף קטע נבחר

צפון קוריאה: ניסויים בתאי גז "כדי להשמיד את סיאול"

רשת ה-BBC שידרה ראיון עם כימאי שערק מצפון קוריאה לפני כשנתיים. האיש אישר כי חזה בהשמדת בני אדם בתאי גזים ואף השתתף בניסויים. עוד סיפר: "ערכנו ניסויים על יריבים פוליטים כדי לבדוק כמה גז צריך כדי להשמיד את סיאול"

עדויות חדשות חושפות שימוש מזעזע בגז ציאניד לביצוע ניסויים בבני אדם בצפון קוריאה. תאגיד השידור הבריטי, BBC, שידר אמש (יום ג') ראיון עם כימאי שעסק במחקר בצפון קוריאה ועקר לפני כשנתיים.

 

האיש, שהזדהה כד"ר קים סיפר לתוכנית "ניוזנייט" כי מטרת הניסויים, שנערכו על יריבים פוליטיים, היא לקבוע "בכמה גז יש צורך על מנת להשמיד את כל בירת דרום קוריאה, סיאול".

 

העדות החדשה מצטרפת לתוכנית תחקירים שערך תאגיד השידור הבריטי בחודש פברואר ולפיה הממשל בצפון קוריאה הקים מחנות השמדה,  והוא משמיד אסירים פוליטיים בתאי גז.

 

ד"ר קים אישר את הדברים וסיפר כי חזה בהשמדתם של אסירים בתאי גזים מזכוכית. לדבריו, הגז שבו נעשה שימוש הוא גז המבוסס על ציאניד. קים סיפר עוד כי השתתף בעצמו ב"רצח של בני אדם" בתחילת שנת 1979.

 

רשת BBC לא הצליחה להשיג את תגובת צפון קוריאה להאשמות הקשות.

 

דו"ח של הוועדה האמריקנית לזכויות אדם בצפון קוריאה קבע לאחרונה כי במדינה ישנם בין 150 ל-200 אלף אסירים פוליטים הכלואים במחנות.

 

מהדו"ח עולה תמונה קשה של רעב, עינויים ותנאים בלתי אנושים בהם נתונים האסירים. ארגון אמנסטי הבינלאומי הביע אף הוא פעמים רבות חשש מעינויים והפרת זכויות אדם קשות בצפון קוריאה.

 

תחקיר בנושא ששודר בחודש פברואר היכה גלים ברחבי העולם. בתשדיר נערכו ריאיונות עם עדי ראייה שטענו כי צפון קוריאה מפעילה תאי גז וכי משפחות שלמות מושמות בתאי זכוכית שלתוכם מוזרם גז. בעודן מומתות, צופים בהן מדענים ורושמים דיווחים ומסקנות.

 

"הייתי עד למותה של משפחה שלמה, שנחנקה מגז שהוזרם לתא. ההורים ניסו למנוע את מות בנם ובתם על ידי הנשמה מפה לפה, אך ללא הועיל", סיפר אחד מעדי הראייה.

 

דובר מטעם משרד החוץ הקוריאני, שלא הזדהה בשמו, הכחיש אז את ההאשמות ואמר כי מדובר בהתגרות מכוונת ביוזמת ארצות הברית. "זוהי בסך הכל סיבה לצאת למלחמה נגדנו, להסית את דעת הקהל", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד המחנות בצפון קוריאה. השמדת יריבים פוליטים
צילום: איי פי
הפגנה נגד נשק גרעיני. 200 אלף אסירים פוליטים
צילום: איי פי
מומלצים