שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הגולשים בחרו: סקעת
  למעלה מ-10,000 גולשים השתתפו במשאל ynet ובחרו באופן גורף בהראל סקעת כמועמד המוביל לגמר הגדול. הראל מויאל במקום השני. "אני באמת בלחץ", אומר המאמי הלאומי בתגובה, "התוכנית הזאת היא כמו טלנובלה והתפקידים הראשיים משתנים מיום ליום"

   

  הראל סקעת, איך אתה כזה מ-א-מם?

   

  "את יודעת מה אני עונה כששואלים אותי על זה? אני תמיד אומר שאני לא באמת כזה, זאת אשליה של הטלוויזיה. סתאאם. על השאלות האלו אני אף פעם לא יודע איך לענות. אולי לפעם הבאה שישאלו אותי את זה אני אכין תשובה מראש, בתקווה שתהיה פעם הבאה".

   

  ***

   

  השאלה אם תהיה פעם הבאה הופכת יותר ויותר קריטית בשלבים הנוכחיים של "כוכב נולד", כשכל הפקקים כבר נאספו, הכרטיסים אזלו ורק שני חצאי גמר מפרידים בין הכוכבים לניצנים. במשאל מקדים שערכנו – ואין כל קשר בינו לבין ההצבעה האמיתית שתיערך הערב (ד') במהלך תוכנית חצי הגמר – הסתמן מלכתחילה זוכה אחד ברור. מעל 10,000 הצבעות נרשמו במשאל ynet, מתוכן קיבל הראל סקעת, המאמי הלאומי, 4584 קולות. הראל מויאל נמצא אחריו בהפרש ניכר עם כ-3000 קולות. למקום השלישי הגיעו הצנחנים, ובמקום הרביעי נמצאת ציפי משהיד.

   

  סקעת מודע ועוד איך לכובד הציפיות של העם היושב בציון. הוא מאושר שהגיע עד הלום, אבל המתח הורג אותו. "אני כבר כמה שבועות לא ישן בלילה", הוא נאנח. "רק חושב מה לבצע, איך לבצע ומה יהיה. אני, בשניות של הקראת התוצאות - וזה לא סוד - אני פשוט מאבד את זה ומתחיל להחוויר. אנשים לא מבינים, הם מתקשרים לשאול מה אני לחוץ ולא קולטים שהתוכנית הזאת מפוצצת בתותחים, והם קופצים למעלה ובצדק. כל יום מישהו חדש פתאום עולה, אם זאת שירלי לילו או לירון לב שקפץ ועוד יקפוץ".

   

  אתה מודאג?

   

  "כן! החברים אומרים לי 'מה אתה מודאג, הרי ברור שתעלה'. אבל אפילו אם אני טוב, הרי כולם מעולים, תשימי לב - אנשים מפגיזים ביצועים, ואני לא אומר את זה כדי לצאת מצטנע או משהו, אני באמת בלחץ. התוכנית הזאת היא כמו טלנובלה והתפקידים הראשיים משתנים מיום ליום".

   

  גם השיבוץ שלך מול מויאל הוא לא בדיוק גלולת הרגעה.

   

  "לי ולמויאל זה היה ברור שנהיה יחד בחצי הגמר, היתה לנו הרגשה כזאת. לא יודע להסביר את זה. וזה לא שההפקה שמו אותנו יחד בכוונה, אלה היו התוצאות של התוכנית הקודמת".

   

  ואיך זה להתמודד מולו?

   

  "אני והראל חברים מאוד טובים לא משנה מה. בדיוק היום התראיינו לתוכנית של מני פאר ושאלו את אותה השאלה, ואני פניתי אל המצלמה ואמרתי 'תקשיבו, אני יודע שאתם רוצים לשמוע על סכסוכים, אני יודע שאתם רוצים שנרעיל אחד את השני, אבל הבנאדם הזה - אתם רואים אותו? אני מאוד אוהב אותו', וזו לא צביעות. אם זאת היתה צביעות זה היה נגמר מזמן".

   

  כבר כמה חודשים שמסחטת האס.אם.אסים הערוץ-שתיימית הופכת את הבטן של סקעת. כבר חצי שנה שהוא לא מגיע ללימודים ב"בית צבי", כי התחרות, קרש הקפיצה הכי מיידי לכוכבות לוקאלית, תופסת את רוב הזמן והמחשבות שלו. וזה לא נהיה קל יותר. החברים של סקעת לא ראו הרבה ממנו בתקופה האחרונה. כשהם כבר רואים אותו לפעמים הוא כל כך לחוץ שהוא בקושי לדבר.

   

  בתוכנית שתתקיים הערב בערוץ 2 הצופים יבחרו במועמד אחד שיעלה לגמר הגדול. מי שיגיע למקום השני ייאלף לחכות לשבוע הבא, כדי לגלות אם גרף מספר

  הצבעות גבוה מספיק כדי להגיע לניצנים. האחים צנחני בחרו לשיר בהתמודדות קורעת הלב את "למה ליבך כמו קרח" של גידי גוב; ציפי משהיד הולכת על "מישהו הולך תמיד איתי" של עפרה חזה; הראל מויאל יתן ביצוע ל"משאלה" של בועז שרעבי; וסקעת בחר בסופו של דבר ולאחר לבטים רבים ב"בבדידות" של יזהר כהן. "ההרגשה היא שאין שיר שיכול לבטא את הכל", מנמק סקעת. "בתוכנית היום רציתי לקחת שיר מוכר, אבל בסוף הלכתי על משהו אחר. אני חושב ששירים מוכרים שיצאו בשנים האחרונות, הביצועים שלהם נעולים והעיבודים שלהם נעולים, כי זה עכשווי וזה שלנו. אני אוהב יותר מוזיקה ישראלית מהתקופה הישנה, מעניין אותי להביא שירים ישנים או פחות מוכרים כי שירים כאלה פחות מזוהים עם המבצע שלהם".

   

  אתם עושים את החזרות יחד, אתה יכול לדעת איפה אתה עומד יחסית לאחרים מבחינת הביצועים.

   

  "אז מה, אי אפשר לדעת כלום עד הרגע שעולים עם השיר לסולו, וכבר היו דברים מעולם".

   

  יצא שעלית עם תחושה שהביצוע מושלם והתאכזבת?

   

  "אני מרגיש טוב עם הביצוע שלי, אבל אני אף פעם לא עולה עם תחושה מעולה. אני עולה עם תחושת ביטחון כי יש מאחורי צוות עם אנשים שיודעים את העבודה, אבל את הביטחון האמיתי מקבלים רק על הבמה".

   

  לא רוצה להיתפס ביהירות?

   

  "לא בגלל צניעות, זה פשוט שאין, אין ביטחון מלא. אנשים עם ביטחון מלא הם.. אני לא מבין את זה. כי איך יכול להיות? אנחנו לא בבית, אנחנו לא יושבים ומצביעים. יש בזה משהו מאוד טוב, כי אנחנו באנו לתחרות. אם היינו כל כך בטוחים זה לא היה מעניין, לא אותנו ולא את האנשים בבית. במקומות אחרים התחרויות הן כל כך צפויות".

   

  אתה שלם עם עצמך.

   

  "שלם עם עצמי, ומחכה לקבל את האישור של הצופים בבית לתחושה הזאת".

   

  ומשאלים כמו שלנו תורמים לתחושה שלך?

   

  "אני לא מתעסק בזה ומשתדל לא לדעת. לא רוצה להיכנס לאינטרנט ולקרוא בפורומים, כי מצד אחד זה יכול להפיל אותך ומצד שני להרים לך את האף, שבסופו של דבר בשני המקרים נגרם לך נזק. אני רוצה להגיע נקי לגמרי".

   

  אז אולי לא הייתי צריכה לספר לך על התוצאות...

   

  "לא, זה אני הכרחתי אותך, זה בסדר."

   

  עוד עשרה ימים (ב- 8 באוגוסט), שבוע לפני הגמר בניצנים, יציין סקעת 23 שנים לספירת המאמי, ואנחנו, נשמות טובות, עוזרים לו לכבות על יבש את הנרות על העוגה.

   

  השלם: מתנת היומולדת הכי יפה שאני יכול לקבל היא –

   

  "ממ.. לזכות בגמר זה לא קשור ליומולדת, זאת המתנה הכי גדולה שאפשר לקבל, נקודה. אבל בתור הראל, הבנאדם, אני רוצה להרגיש שכיבדתי את עצמי ואת המעמד, ושגרמתי להורים שלי להיות מאושרים וגאים, כי ההורים שלי הם באמת עמוד התווך".

   

  חכה, אני מוציאה ממחטה.

   

  "בסדר. ואני רוצה לנצל את הבמה ולמסור ד"ש גם לדורון מדלי (מצוות ההפקה), הוא סוג של עמוד תווך בתחרות, הוא מחזיק אותנו נושמים".

   

  אוקי, עוד מישהו?

   

  "כן, תודה לבורא עולם".

   

  נמסור.

   

  עוד על "כוכב נולד" לחצו כאן

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ 2
  סקעת. אשליה של הטלוויזיה?
  צילום: ערוץ 2
  צילום: ערוץ 2
  מויאל. חברים טובים, לא יעזור בית דין
  צילום: ערוץ 2
  7 לילות
  מומלצים