שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רחובות פינת דבלין

  הסבנו ב"דבלין" אל שולחן המרכז המאסיבי, מלקקים את הקצף הסמיך של הגינס, מכרסמים שניצלונים שגרתיים בבצק בירה, אבל הולכים עם המוסיקה שהסתובבה בין זיכרונות מהסוונטי'ז למקצבים איריים

  ב"איש פוסע אל תוך פאב - ההיסטוריה החברתית בשל הבירה", ספרו הנהדר של הבריטי פט בראון, מופיע הקטע הבא: "פאבים איריים מזוייפים התנחלו לא רק באנגליה, כי אם ברחבי תבל. נסעת לחופשה ורצית ללגום משהו שונה מזה שאתה רגיל אליו באו'ניל'ס שלך? מצאת את ואן-מוריסון בתיבת התקליטים באמצע הג'ונגל, וגינס מחבית בלב המדבר...".

   

  מצויידים בידע מסוג זה, לא השתוממנו כלל למראה החזית האירית המצועצעת למהדרין של הפאב "דבלין", שהתבוננה בנו מפינת רחוב באיזור הפיתוח של רחובות. ההפתעה המתינה לנו בפנים. זה היה ערב רגיל של אמצע השבוע, בחוץ התעלפה הלחות תוך המתנה לשווא למשב רוח שיואיל לפזר אותה אל הלילה, בפנים, מיד לאחר מעבר הסף, החסרנו פעימה. הגיבוב הרגיל של ערימות ה"שטיקים" מעץ חום כבד, ריהוט וקישוטים, התחברו כאן למסגרת נאה, מעניקה לסביבה מגע של חסד, ומניפה באחת את האורח אל תוך אווירה כמו דבלינאית, אבל דוברת מקומית שוטפת.

   

  רצפת עץ משופשפת, פינות חבר'ה מוקפות מחיצות, בר משקאות שארון בקבוקיו מזכיר בתי מרקחת אירופאיים עתיקים, קיר ובו משובצות תחתיות של חביות ויסקי כמו היה זה מחסן יישון של מי-החיים האלה. משמאל לכניסה ציורי קיר כמו מיתולוגיים, כמו קלטיים, ומעל מתנוססת מרפסת עץ פנימית ועליה בובות של נגנים. ישבנו אל שולחן המרכז המאסיבי, מלקקים את הקצף הסמיך של הגינס, מכרסמים שניצלונים שגרתיים בבצק בירה, אבל הולכים עם המוזיקה שהסתובבה בין זיכרונות מהסוונטי'ז למקצבים איריים - ונהנים הנאה מרובה מן ההמולה השמחה כל כך. היה זה קולו הנכון של הפאב, צעירים יותר וצעירים פחות, מבוגרים יותר ועוד יותר, מצלצלים בכוסות, מפזרים שיחה ומעלים עשן, חותמים יום רגיל, סתם יום של חול.

   

  פרטים אישיים: רחוב המדע 1, קריית-רבין, רחובות. דוגמאות מחירים: חצי גינס 24 שקלים (ליטר 40 שקלים), קילקני כנ"ל, שניצלונים בבצק בירה 38, נקניקיות וצ'יפס 36. טיפ: למי שמזלו הרע לא עשהו תושב המקום - שווה להשקיע את הנסיעה עד רחובות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שלום בר טל
  אווירה כמו דבלינאית, אבל דוברת מקומית שוטפת
  צילום: שלום בר טל
  מומלצים