שתף קטע נבחר

חוק: 5 שנות מאסר למפעילי רדיו פיראטי ולמפרסמים בו

לאחר שתי דחיות של ההצבעה, התקבלה הצעת החוק, הקובעת עונשי מאסר כבדים למפעילי רדיו פיראטי. הסיעות החרדיות זועמות: "מדובר בסתימת פיות של מיליון וחצי מאזינים". בש"ס החליטו שכל חבר כנסת "יאמץ" את אחד מערוצי הקודש, ובחסות החסינות הפוליטית, יתירו לערוצים לשדר מלשכותיהם

מלחמה ברדיו הפיראטי: הכנסת אישרה אמש (ב') בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק הממשלתית הקובעת עונשי מאסר כבדים למפעילי רדיו פיראטי. על פי החוק, יוטל עונש מאסר של 3 עד 5 שנים על עבריין שיפעיל רדיו פיראטי ועל מפרסמים יוטל עונש של שנת מאסר.

 

ראש הממשלה, אריאל שרון, ביקש לראות את ההצבעה על החוק כהצבעת אמון. החוק אושר ברוב של 36 תומכים מול 20 מתנגדים.

 

ביום רביעי שעבר, בפעם השנייה בתוך שבוע, נדחתה ההצבעה על הצעת החוק. ההצבעה בקריאות שנייה ושלישית על הצעת החוק, אותה הכין משרד התקשורת, היתה אמורה להתקיים ביום שני שעבר, אולם החרדים ביקשו לדחות אותה בגלל ט' באב. ביום רביעי נדחתה שוב ההצבעה.

 

הסיעות החרדיות טענו בשבוע שעבר שהחוק הוא "סתימת פיות של למעלה ממיליון איש". יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יאיר פרץ, אמר: "אין תדר שיכול להפיל מטוס. אני מוכן שיערכו בדיקה בידי מכון מוסמך להוכיח זאת, ואז יניחו לנפשנו. סתם מפילים עלינו תיקים".

 

אייכלר: זו פגיעה בחופש הביטוי

 

במהלך הדיון בהצעת החוק, אמר ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) כי "אישור הצעת החוק היא פגיעה מצפונית בחופש הביטוי. נעשה הכל כדי להמשיך ולשדר, גם אם נצטרך להשתמש בחסינות הפרלמנטרית ובניגוד לחוק. יזמינו אותנו להתראיין, נלך, למרות שהחוק קובע חמש שנות מאסר על כך".

 

הרב אייכלר הוסיף: "הסיפור עם המטוסים הוא עלילה של גורמים שרוצים לשבש את שידור ערוצי הקודש. דיברנו עם טייסים, ואין שום אפשרות שהתדרים של ערוצי הקודש יגיעו בכלל לגובה התדרים של המטוס".

 

בש"ס כינו את החוק "סתימת פיות והתנכלות מכוונת לציבור המונה כמיליון וחצי מאזינים". לדברי יו"ר ש"ס, ח"כ אלי ישי, "בימים בהם שדים לבנים עושים דה-לגיטימציה לציבור החרדי-מזרחי, אין בש"ס חלופה אלא לגייס כוחות חוץ-פרלמנטריים למאבק. שום כוח שלטוני אנטי-מצפוני יוכל לעקור את מסורת ישראל ולאסור הפצת תורה".

 

ישי תידרך את כל חברי הכנסת של ש"ס שבמסגרת חסינותם ובלשכותיהם הפרלמנטריות יאמצו כל אחד ערוץ קודש שישדר מתוך החדרים של הח"כים.


פורסם לראשונה 02/08/2004 22:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הפך להצבעת אמון. שרון
צילום: איי פי
צילום: אתר הכנסת
פגיעה בחופש הביטוי. אייכלר
צילום: אתר הכנסת
צילום: זום 77
התנכלות מכוונת. ישי
צילום: זום 77
מומלצים