שתף קטע נבחר

צוותי הליכוד והעבודה החלו לסכם את הנושאים המדיניים

אנשי מפלגת העבודה נפגשו שוב עם נציגי הליכוד בכפר המכביה. העבודה הציבה שוב את הדרישה להיות מעורבת בהכנת תקציב המדינה. בליכוד אומרים כי הדרישה בעייתית, אולם הם ידונו בה

סוגרים קצוות: צוותי המו"מ של הליכוד והעבודה נפגשו אמש (ב') בפעם החמישית בכפר המכביה. הצוותים החלו לסכם את הנושאים המדיניים, שסביבם המחלוקת קטנה יותר. בנושאים הכלכליים, הפערים עדיין גדולים.

 

כמו כן נידונו גם הנושאים הכלכליים, ואנשי מפלגת העבודה הציבו שוב את הדרישה להיות מעורבים בהכנת תקציב המדינה לשנת 2005. על פי דרישת העבודה, מהרגע שבו תיכנס המפלגה לממשלה, יינתנו לחבריה שבועיים ללמוד את החומר ולבצע שינויים בתקציב.

 

כמו כן הועלתה דרישה אותה כינה ח"כ חיים רמון "כמעט אולטימטום", שדיוני המו"מ יסתיימו עד 15 באוגוסט, וההסכם הקואליציוני ייחתם.

 

בצאתו מהדיונים אמר רמון: "התחלנו לדבר באופן רציני. אנחנו בשלבי הניסוח של הנושאים המדיניים. באופן טבעי, ישנם חילוקי דעות בין עמדותינו ובין דעות הליכוד. אנחנו ננסה לגשר על כך עד יום חמישי ואני מקווה שעד אז נוכל להכין כבר שלד של הסכם". רמון ציין כי בנושאים הכלכליים הפערים גדולים ולדבריו, "אני לא רואה תחילה של גישור בעניין זה".

 

חיים רמון ודב וייסגלס נפגשו בבית קפה ברמת השרון, ודנו בנושאים המדיניים שקשורים למו"מ הקואליציוני. וייסגלס הרגיע רמון ואמר כי בנושא ההתנתקות ייעשה מאמץ גדול שהתהליך יחל לפני 1 במרס, אולם לא ברור אם הוא יוכל להתחיל בתחילת נובמבר.  

  

בן אליעזר: אין תשובות בנושא הכלכלי

 

ח"כ בנימין בן אליעזר אמר בצאתו מהפגישה: "לא קיבלנו תשובות בנושאים הכלכליים כפי שציפינו. זו הפעם השנייה שהצגנו בפני אנשי הליכוד את דרישותינו, אך לא התקבלה שום תשובה. יש עדיין פערים גדולים".

 

גורמים בצוות המו"מ של הליכוד אמרו כי אנשי העבודה הציבו דרישה שהיא בעייתית, "אבל נתייחס לדרישה. האגוז המדיני יותר קל לפיצוח, ואנחנו גם מקווים שעד יום חמישי אפשר יהיה לסיים את הניסוח על הנושאים המדיניים". בליכוד אמרו כי לא שמעו מאנשי העבודה אולטימטום. "אנחנו לא מכירים את המושג אולטימטום במו"מ".

  

הליכוד והעבודה החליטו לכונן צוות כלכלי של שני צוותי המו"מ, כאשר מצד העבודה יהיו חברים  בן אליעזר ומשה שחל, ומצד הליכוד עו"ד יורם ראב"ד ופרופסור יעקב נאמן. הצוותים ייפגשו ביום חמישי בצהריים לפני הפגישה של שני צוותי המשא ומתן הכלליים.

 

היום אמור להיפגש צוות המו"מ של העבודה עם מנכ"ל משרד המשפטים, שיציג בפניהם את ההתקדמות בהכנת המסמכים הקשורים לנושא הפיצוי-פינוי של המתנחלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
לסיים עד ה-15 בחודש. רמון
צילום: שאול גולן
צילום: רויטרס
בדרך לאחדות. פרס
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
סוגרים קצוות. שרון
צילום: איי פי
מומלצים