שתף קטע נבחר

פורז מזהיר: אם לא תתמכו בי ובלפיד - אפשר לסגור את שינוי

שר הפנים, אברהם פורז, התארח בישיבת הפורום המוניציפלי של שינוי בתל-אביב, ולדברי נוכחים, הזהיר שאם לא יתמכו בהצעה לצרף את יהדות התורה לקואליציה, סופה של שינוי יהיה כמו זה של ד"ש. חברי מועצות ערים מטעם שינוי זועמים: פורז ולפיד מנעו מאיתנו לשבת עם חרדים

מחלוקת או משבר? שר הפנים, אברהם פורז, הזהיר היום (שבת) בישיבת הפורום המוניציפלי של שינוי שנערך בתל-אביב כי אם הכיוון החדש שהתווה יחד עם יו"ר המפלגה, יוסף (טומי) לפיד, לא יתקבל, "אפשר יהיה לסגור את שינוי". כך סיפרו ל-ynet כמה חברי מועצה שנכחו בישיבה.

 

 

פורז אמר ששינוי עלולה להיפגע בטווח הארוך, אם לא תתקבל ההצעה לאפשר ליהדות התורה להיכנס לקואליציה.הוא הזכיר ש"ד"ש התפרקה בגלל סכסוכים אישיים, ואנחנו לא רוצים שזה יקרה לנו. הצבעה נגד ההחלטה של הסיעה היא הצבעת אי-אמון נגד טומי לפיד ונגדי ומישהו יצטרך ללכת הביתה".

 

לטענת כמה מהמשתתפים, פורז לא היה אמור להשתתף בפגישה, והוא סירב לענות על שאלות. מאז פורסם ששינוי תסכים לשבת בקואליציה יחד עם יהדות התורה, בתנאי שגם מפלגת העבודה תצטרף לממשלה, סוערות הרוחות בשינוי.

 

ביום שני הסביר לפיד לחברי סיעתו את השינוי בעמדתו, שפורסם ב-ynet: "רק השור הוא עקבי. אנחנו בחוץ - משמע ש"ס בפנים וכל מה שהשגנו היה נמחק. יש רגע בו אתה אומר - הדברים הבסיסיים שהובילו אותך משתנים, ואתה צריך להבין את צורך השעה. זו הסיבה שאמרנו שנשקול את ההצעה, רק אם העבודה תצטרף".

 

"פורז ולפיד סירבו שנשב עם חרדים"

 

היום התכנסו בבית ציוני אמריקה בתל-אביב נציגי שינוי במועצות המקומיות ברחבי הארץ. בכירים בשינוי התומכים בקו החדש של לפיד ופורז אומרים כי פורז יעשה בתקופה הקרובה מאמצים גדולים לשכנע את חברי מפלגתו בכך שהצבעה נגד החלטתו של לפיד היא בעצם הצבעת אי-אמון במנהיגות הבכירה, שהובילה את שינוי להישגיה האלקטורליים.

  

רבים מחברי מועצת שינוי זועמים על כך שרק לפני חודשים אחדים, לאחר הבחירות המקומיות, סירבו פורז ולפיד לאפשר להם לשבת בקואליציות עם סיעות חרדיות.

 

ואילו גורם בשינוי ראה את הדברים קצת אחרת: "אפשר לראות שהעמדה של אלה שמתנגדים לישיבה שלנו עם החרדים היא לא אידיאולוגית. הרי הם עצמם רצו לשבת עם החרדים בקואליציות במועצות המקומיות".

 

יו"ר הפורום המוניציפלי בשינוי, בועז עצמון, אמר ל-ynet כי "פורז הניח איום מוסווה על השולחן. זה אקדח טעון, ואנחנו מקווים שהאקדח הזה לא יירה. אין ספק שנצטרך להתחשב באיום הזה, אבל מה שיקבע את דעתנו, זה האם ההתנגדות ליהדות התורה תשרת את אינטרס המדינה. ברור לנו שבמפלגה דמוקרטית, גם פורז וגם לפיד יקבלו כל החלטה שתקבל המועצה".


פורסם לראשונה 07/08/2004 13:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
מזהיר. פורז
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אלכס קולומויסקי
מדשדשים. לפיד
צילום: אלכס קולומויסקי
אתר הכנסת
יקבלו את יהדות התורה? רביץ
אתר הכנסת
מומלצים