שתף קטע נבחר

ועידת פסגה: הנגבי ובן-גביר בגן המשחקים

כ-15 פעילי הימין הפגינו מול ביתו של השר לביטחון פנים. בסיום ההפגנה הגיע השר למקום והתיישב עם הפעילים לשיחה נינוחה בגן המשחקים סמוך לביתו. הפעילים העלו כנגדו טענות באשר לכוונה לעצור אותם למעצרים מינהליים. הוא השיב: "אני לא מתכוון להגביל את חופש הביטוי, אבל תלוי איזה מאבק הולך להיות פה"

צחי הנגבי, השר לביטחון פנים, נפגש עם פעילי ימין קיצוני בגן משחקים מול ביתו. "פגישת הפסגה" נערכה בעקבות הפגנתם של כ-15 פעילי ימין קיצוני מול ביתו של השר נגד הכוונה, לטענתם, להכשיר את הקרקע למעצרים מינהליים של הפעילים, ערב יישום תוכנית ההתנתקות, וכן בעקבות התבטאויותיו של הנגבי על חשש מכוונת פעילי ימין קיצוני לבצע פיגוע בהר הבית. בין המפגינים היו גם פעיל הימין הקיצוני איתמר בן גביר ועורך הדין ברוך בן יוסף.

 

לקראת סוף ההפגנה הגיע למקום רכב משוריין וממנו יצא השר, שאיחל מזל טוב לבן גביר לרגל אירוסיו ואמר לפעילים שהוא מעוניין לשוחח איתם.

 

השר הנגבי והפעילים התיישבו בגן המשחקים מול ביתו. הפעילים אמרו לו כי הם חוששים מהכשרת הקרקע למעצרים מינהליים שלהם, וציינו עוד שהמשטרה לא צריכה להיות חותמת הגומי של השב"כ. השר הנגבי לא הגיב לדברים אלו.


צחי הנגבי איתמר בן גביר
הנגבי והפעילים בגן (צילום: משה מירון)

 

לדברי בן גביר, בהמשך אמר להם השר הנגבי כי יש מידע על אנשים שרוצים לפגוע בראש הממשלה, אך לא מדובר באנשים שאפשר לזהות "מתחת לאור הפנס". הפעילים אמרו לו  שהמעצר המינהלי שבו היה נתון פעיל הימין הקיצוני, נועם פדרמן, במשך קרוב לתשעה חודשים, "הוציא אותו גדול".

 

בן גביר אמר עוד לשר: "אתם רוצים לסתום את הפה לאנשים שהם בעצם התלמידים שלך". לטענת בן גביר אמר הנגבי בתגובה: "אתה יודע שאני התנגדתי לתוכנית ההתנתקות ואני עדיין מתנגד לתוכנית הזו. אני לא מתכוון להגביל את חופש הביטוי. אבל יחד עם זאת, תלוי איזה מאבק הולך להיות פה ומה הגבולות שלו".

 

לדברי בן גביר, הנגבי אמר לפעילים כי יש לו מידע לפיו ישנו פוטנציאל של התלקחות בהר הבית. בן גביר אמר לו בתגובה: "אם יש לכם משהו, תעצרו אנשים ותגישו כתבי אישום, עד היום כתבי האישום נגדנו נגמרו בשום דבר". לדברי בן גביר, אמר לו השר הנגבי כי אין מידע קונקרטי אבל המשטרה ומערכת הביטחון צריכים להיות ערוכים גם לאפשרות הזו.

 

בהתייחס לפגישה עם הפעילים מסר השר הנגבי ל-ynet כי במהלך השיחה אמר לפעילי הימין כי "כל ההצהרות היו בנוסף להערכות מוחשיות ולמידע אמין. נמשיך להזהיר כדי לצמצם את הסיכון לפגוע בהר הבית או באישי ציבור על רקע התהליך המדיני".

 

לגבי המעצרים המינהליים ובעניינו של נועם פדרמן אמר הנגבי בתגובה: "המידע שעל בסיסו אישר בית המשפט את מעצרו המינהלי של פדרמן לא הובא על ידי. הסמכות בעניין זה נתונה אך ורק לשר הביטחון ולשר לביטחון פנים אין כל מעמד בעניין זה".

 

ואילו בתנועת "שלום עכשיו" הגיבו בחריפות: "אנחנו מבקשים להזכיר לשר הנגבי כי ארגון "כך" הוצא מחוץ לחוק והפעילות בו אסורה". בתנועה קראו לשר "לדאוג לאכיפת החוק ויישום ההחלטה להוציא את "כהנא חי" מחוץ לחוק, במקום לשבת ולשוחח עם פעיליה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה מירון
בן-גביר (מימין) והשר הנגבי בפגישה
צילום: משה מירון
צילום: טל כהן
איתמר בן גביר
צילום: טל כהן
מומלצים