שתף קטע נבחר

בשינוי יבקשו הערב הבהרות: האם חוק טל יבוטל?

שלשום טענו ראשי יהדות התורה כי הובטח להם שברית הזוגיות וחוק טל יבוטלו. הערב ייפגשו נציגי שינוי עם נציגיו של שרון ויבקשו הבהרות. ובינתיים מתחמם המאבק במועצת שינוי לקראת ההצבעה בעניין הישיבה עם החרדים. מקורבי פורז: "נלך עד הסוף עם העמדה שלנו במועצה"

צוותי המשא ומתן של הליכוד ושל שינוי ייפגשו הערב (יום ד') בכפר המכביה. מדובר בפגישה הראשונה של נציגי הצוותים. בשינוי יבקשו מאנשי שרון הבהרות בעקבות הצהרות יהדות התורה כי קיבלו התחייבות שחוק טל וברית הזוגיות יבוטלו.

 

כזכור, שלשום אמר ח"כ רביץ כי "היתה פריצת דרך במשא ומתן. הליכוד התחייב כי הממשלה לא תגיש את החוקים, ואם יועלו כהצעה פרטית או במסגרת אחרת הממשלה תתנגד להם".

 

הבוקר ביקשו אנשי שינוי להבהיר כי "מדובר בפגישת עדכון בלבד". "צריך לזכור שאנחנו עדיין חלק מהקואליציה", אומרים בשינוי. "אנחנו לא באותה עמדה כמו מפלגות האופוזיציה ולכן, להגדיר את הפגישה הערב עם אנשי הליכוד משא ומתן זה עדיין מוקדם". עם זאת, מציינים בשינוי, "קואליציה או לא, בסוף גם אנחנו יכולים למצוא את עצמנו בתוך משא ומתן".

 

בראש צוות המו"מ של שינוי עומד השר אברהם פורז, וחברים בו השרים אילן שלגי ואליעזר זנדברג, וכן חברי הכנסת רוני בריזון ויו"ר סיעת שינוי, רשף חן.

 

"פורז ולפיד לא יתקפלו במועצה"

 

בשינוי נמשך המתח בין התומכים בקיום שיחות עם יהדות התורה ובין המתנגדים לשיחות אלה.

 

כל צד עורך שיחות טלפון על מנת לשכנע את חברי המועצה לקראת ההצבעה ביום חמישי, עת תתכנס המועצה, ותדון בישיבה עם החרדים בקואליציה. הערב יתקיים באפקה כנס תמיכה בשרים פורז ולפיד. במקביל, חברי מועצה בשינוי מנסים למצוא פשרות שיימנעו את פילוג המפלגה. אולם, גורמים בשינוי המקורבים לפורז אמרו ל-ynet: "נלך עד הסוף עם העמדה שלנו. לא תהיה התקפלות בנושא הזה. כפי שפורז ולפיד הציגו את עמדתם, כך הם מצפים שהיא תתקבל".

 

"חם" גם בליכוד

 

במקביל, "חם" גם בליכוד. הבוקר נפגש השר עוזי לנדאו, מראשי מטה "הליכוד שלנו" עם משה פייגלין. השניים תיאמו את צעדיהם לקראת ועידת המפלגה שתתכנס ב-18 באוגוסט, ותדון בצירופה של העבודה לממשלה.

 

בסביבתו של לנדאו אומרים כי "בימים הקרובים הפעילות היא בעיקר במישור האירגוני והשכנועי. יש כל הזמן פגישות עם כל מיני ראשי קבוצות ואנשים. התחושה היא שיהיה לנו ניצחון גדול,למרות שאנחנו יודעים שגם אנשיו של ראש הממשלה מנסים לפעול".

 

למרות הזלזול שהפגין ראש הממשלה בתחילה בכינוס הוועידה, ולמרות האמירה כי "הועידה לא מחליטה", ייפגש שרון ביום חמישי עם פעילים במצודת זאב, ואילו מחר יתקיים כנס תמיכה בראש הממשלה בביתו של יו"ר סניף רמת גן, כרמל שאמה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון. יספק תשובות לשינוי
צילום: איי פי
צילום: אלכס קולומויסקי
לפיד. מסע שיכנוע במועצה
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: סבסטיאן שיינר
לנדאו. כנס "המורדים"
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: אלכס קולומויסקי
פורז. "זה עוד לא מו"מ"
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים