שתף קטע נבחר

בן אליעזר ווילנאי: נתמודד על ראשות העבודה

הנשיפה בעורפו של שמעון פרס הופכת לחזקה יותר ויותר. היום הודיעו רשמית בנימין בן אליעזר ומתן וילנאי על כוונתם להתמודד בפריימריס על ראשות המפלגה, לקראת הבחירות. "יש להיערך לבחירות שיתקיימו בתוך שנה", העריך בן אליעזר. וילנאי: הליכוד אינו רוצה ואינו יכול לקדם תהליך מדיני אמיתי. גם סנה רומז כי יתמודד. ואיפה אהוד ברק? בדרך לאלסקה

הקרב בעבודה מתחמם היום (ב') במעלה נוספת: חברי הכנסת בנימין (פואד) בן אליעזר ומתן וילנאי הודיעו הבוקר רשמית כי בכוונתם להתמודד על תפקיד יושב ראש מפלגת העבודה בבחירות פנימיות שיתקיימו במפלגה – ייתכן שמול שמעון פרס.

 

בן אליעזר אמר כי "יש להיערך לבחירות שיתקיימו תוך שנה - וצריך יושב ראש למפלגת העבודה. המשך המשא ומתן עם הליכוד מיותר, שכן ועידת הליכוד הוכיחה שאין בכוונת ראש הממשלה לבצע את תכנית ההתנתקות".

 

בן אליעזר הוסיף: "לא רק זאת, אלא שהליכוד גם לא התייחס לנושאים החברתיים – כלכליים. אי לכך, בזאת אני מעמיד את עצמי להתמודדות פנימית על תפקיד יושב ראש המפלגה".

 

דבריו של בן אליעזר מהווים המשך ישיר לפעולתם של "המורדים" בעבודה, הפועלים למנוע את כניסת המפלגה לממשלתו של אריאל שרון ולנוע לבחירות חדשות (בניגוד לרצונו של פרס).

 

גם חבר הכנסת מתן וילנאי, "מורד" נוסף, שב והודיע היום כי בכוונתו להתמודד על ראשות מפלגת העבודה. לדבריו, הליכוד הוכיח כי אינו יכול ואינו רוצה לקדם תהליך מדיני אמיתי. וילנאי הוסיף כי "ההיערכות לבחירות כלליות מחייבת בחירת יושב ראש קבוע למפלגה - דרך פריימריס".

 

ואילו חבר הכנסת אפרים סנה הודיע כי קרוב לוודאי שגם הוא יתמודד על ראשות מפלגת העבודה. לדבריו, "לא צריך את כל סערת הרגשות במפלגה, לא יהיה פילוג ויש לנהוג על פי החוקה. כל ההתלהמות מיותרת. כל אחד יכול ורשאי להתמודד ומי שנצח יוביל את המפלגה".

 

פואד נלחם, ברק נסע לאלסקה

 

ההודעה של בן אליעזר אינה צריכה להפתיע אף אחד במפלגת העבודה. בן אליעזר הודיע כבר לפני חודשים אחדים כי בכוונתו להתמודד לראשות המפלגה בכל התמודדות קרובה שתהיה. גם בראיונות קודמים ל-ynet הצהיר כי בכוונתו לשקם את המפלגה. כעת נותר לראות כיצד ינסה בן אליעזר להגביר את כוחו בתוך המפלגה שכן הסקרים האחרונים שפורסמו בחודשים האחרונים אינם מחמיאים לו במיוחד ומציגים יתרון ברור על פניו כמעט לכל מתמודד או מועמד במפלגה.

 

עם זאת, המהלכים הפוליטיים שביצע בן אליעזר בתקופה האחרונה - כמו הובלת הקו התקיף נגד כניסה לממשלת אחדות בשל אי ההצלחה להשיג הישגים בתחום הכלכלי-חברתי, יכולים לפעול לטובתו. בנוסף, יש לזכור כי בן אליעזר הוא מה שמוגדר 'חיית שטח' - שמסוגלת להתאושש גם ממצבים קשים.

 

באשר לווילנאי, גם הוא רמז כבר על כוונתו להתמודד וקרא להחלפתו של פרס. מצבו בסקרים טוב. וילנאי ערך בחודשים האחרונים פעילות שטח רבה בקרב פעילי העבודה, גיבש מחנה תומכים וחיזק את אחיזתו במפלגה. כעת נותר לראות מי יהיו הדמויות הנוספות שיצהירו בתקופה הקרובה על כוונתן להתמודד לראשות העבודה. השמות שעלו הם עמיר פרץ, אפריים סנה ואברהם (בייגה) שוחט.

 

התעלומה הגדולה ביותר היא כיצד ינהג אהוד ברק בתקופה הקרובה. ברק ערך בשבועות האחרונים מפגשים רבים, הן עם אנשי מפלגה והן עם אנשי תקשורת ורמז על כוונתו לקבל הכרעה בדבר עתידו הפוליטי. ברק שוהה כעת בחו"ל, בדרכו לנופש באלסקה. ההודעה של יו"ר העבודה, שמעון פרס, על נכונותו לקיים פריימריס פועלת לטובתו - והוא מאמין כי בעבודה אינטנסיבית וקצרת מועד הוא יכול לנצח גם את פרס. עם זאת, ברק טרם קיבל החלטה סופית. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
בן אליעזר. מתמודד 1
צילום: אפי שריר
צילום: שאול גולן
וילנאי. מתמודד 2
צילום: שאול גולן
מומלצים