שתף קטע נבחר

רשם העמותות: לפרק עמותת בנו של הרב עובדיה

ליקויים כספיים חמורים נתגלו בעמותה הקשורה בש"ס ונקראת "הקרן להצלת החינוך התורני". רשם העמותות חושד כי כספיה הופקדו בחשבונו הפרטי של משה יוסף, בנו של המנהיג הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף

רשם העמותות, עו"ד ירון קידר, החליט היום (ב') לפתוח בהליכים לפירוק עמותת הקרן להצלת רשת החינוך התורני, עמותה הקשורה בש"ס.

 

בראשה של העמותה עומד לא אחר מאשר משה יוסף, בנו של המנהיג הרחוני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף. אביו, הרב עובדיה יוסף היה עד לפני שנתיים נשיאה של העמותה. מדו"ח של רשם העמותות עולה כי העמותה אמנם נקראה 'הקרן להצלת רשת החינוך התורני' אבל כנראה שראשיה לא התכוונו שהיא תועיל במאום להצלת רשת החינוך התורני.

 

רואה חשבון מטעם רשם העמותות פתח בחקירה עקב חשד לליקויים כספיים חמורים בעמותה. רשם העמותות קובע כי לא ניתן לדעת מהו מצבה הכספי האמיתי של העמותה; הכספים לא הגיעו למטרה שלשמם גויסו ולא שימשו לקידום מטרות העמותה. "משה יוסף התקשה להפריד בין חובת הנאמנות שלו לעמותה לבין מטרות אחרות", קובע רשם העמותות ומוסיף "יש חשש כבר כי כספים הופקדו בחשבונו הפרטי של משה יוסף".

 

עמותת הקרן להצלת רשת החינוך התורני פועלת מאז שנת 99'. רשם העמותות הגיש בקשה לפירוק העמותה בעקבות הדו"ח החמור והוא אף שוקל לא להסתפק בפירוקה ולהגיש תביעות בגין כספים שהוצאו מעמותה שלא כדין, כלומר – רשם העמותות יתבע את הכספים האבודים וידרוש את השבתם.

 

בנוסף, מתכוון רשם העמותות לדרוש ממשה יוסף ומראשי העמותה לשלם מחצית מהוצאות החקירה שניהל רואה החשבון ואשר הולידה את הדו"ח החמור.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
הרב עובדיה. עמותה של הבן
צילום: צפריר אביוב
מומלצים