שתף קטע נבחר

בעבודה: מגעים לקביעת מועד בחירת יו"ר

הח"כים שוחט ווילנאי מעוניינים להקדים את המועד לבחירת יושב ראש למפלגה כבר לאמצע שנת 2005, חצי שנה לפני סיום כהונתו של פרס. לדברי שוחט, "לא ניתן לאשר אוטומטית את פרס מחדש ליושב ראש". ח"כ פינס אף נפגש עם פרס בניסיון להגיע לפשרה בנושא

הרוחות הסוערות במפלגת העבודה מסרבות להירגע: אתמול (יום ב') אישררו חברי הכנסת בנימין בן אליעזר ומתן וילנאי את הודעותיהם לפיהן יש בכוונתם להתמודד על ראשות העבודה בבחירות פנימיות.

 

מועמדים כבר יש בשפע, אך מועד הבחירות אינו ידוע עדיין. חברים במפלגה פתחו במגעים על מנת לחליט על תאריך מוסכם. חבר הכנסת אופיר פינס אף נפגש אתמול עם שמעון פרס, בניסיון להגיע להסכמה בנושא.


שוחט ווילנאי מצדם מגבשים הצעת החלטה ללשכת המפלגה לפיה הפריימריס בעבודה יוקדמו בחצי שנה, כלומר, מסוף דצמבר 2005 - מועד פקיעת תוקף כהונתו של פרס - לאמצע השנה. על פי הצעה זו, אם יוקדמו הבחירות לכנסת, הבחירות לראשות העבודה יוקדמו למועד מיידי. "בכל מקרה", אמר שוחט, "לא ניתן לאשר אוטומטית את פרס מחדש ליושב ראש".


לשניים הצעות החלטה נוספות אותן הם רוצים להגיש בישיבת הלשכה הקרובה. הצעות ההחלטה של שוחט ווילנאי דורשות להשהות את המשא ומתן עם הליכוד, ולחדש אותו רק לאחר אישור הלשכה. זאת, רק בתנאי ששרון יצליח לגבש רוב במפלגתו לצירופה של העבודה לממשלה ולהעברת תוכנית ההתנקות - הן בממשלה והן בכנסת.


פינס הגיש אף הוא הצעה בנושא, לפיה המשא ומתן עם הליכוד יוקפא וצוות המשא ומתן יפוזר.


מקורביו של פרס, מצידם, מצננים את הרוחות. לדברי המקורבים, "בינתיים כלל לא ברור אם ניתן יהיה להגיש הצעות החלטה ללשכת המפלגה. לפי שעה נקבע כי הישיבה תעסוק בדיווח על המשא ומתן, לא במשהו אחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומיסקי
"לא ניתן". שוחט
צילום: אלכס קולומיסקי
צילום: אתר הכנסת
נפגש עם פרס. פינס
צילום: אתר הכנסת
מומלצים