שתף קטע נבחר

היועץ מזוז צפוי להכריע ביום ג' אם הנגבי ייחקר

גורמים במשרד המשפטים מסרו הערב ל-ynet שהיועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, יקיים ביום שלישי הקרוב ישיבה, ובה צפויה להתקבל ההחלטה אם לפתוח בהליכים פליליים נגד השר צחי הנגבי. היועץ מזוז נועד אמש עם פרקליט המדינה, ערן שנדר, לדיון ראשון בעקבות ממצאיו החמורים של המבקר על המינויים הפוליטיים במשרד לאיכות הסביבה

בעקבות הדו"ח החמור: היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, יקיים ביום שלישי הקרוב ישיבה, שבה צפויה להתקבל ההכרעה אם לפתוח בהליכים פליליים נגד השר צחי הנגבי, בעקבות הממצאים הקשים של מבקר המדינה על המינויים הפוליטיים במשרד לאיכות הסביבה. כך מסרו הערב (יום ה') גורמים במשרד המשפטים ל-ynet.

 

היועץ מזוז קיים כבר אתמול, עם פרסום הדו"ח, ישיבה ראשונה בנושא ההליכים האפשריים נגד הנגבי. בישיבה השתתף גם פרקליט המדינה, ערן שנדר, ובכירים נוספים בפרקליטות. ההתייעצויות יימשכו באינטנסיביות בימים הקרובים,

וההכרעה אם לפתוח בחקירה פלילית נגד השר תיפול בקרוב.

 

מבקר המדינה מסר את הדו"ח ליועץ המשפטי, אך לא המליץ ולא הביע עמדה בעניין ההליכים שבהם יש לנקוט. פסיקת בג"ץ בעבר קבעה שאם המבקר ממליץ על נקיטת הליכים כלשהם, היועץ המשפטי אינו יכול להתעלם מהמלצתו.

 

דו"ח המבקר קבע בין השאר שבמעשיו של הנגבי "היתה רמיסה ברגל גסה של החוק ושל כללי המינהל התקין, פוליטיזציה של השירות הציבורי ושימוש במשאבי הציבור לקידום עניינים פוליטיים אישיים. על כל המופקדים על שלטון החוק ועל המינהל הציבורי לפעול כדי למנוע את הישנות התופעות שהוזכרו". 

 

בעקבות פרסום הדו"ח דרשו גורמים פוליטיים וציבוריים לפתוח בחקירה נגד השר הנגבי. שר המדע, אילן שלגי (שינוי), קרא לראש הממשלה להשעות מיד את הנגבי.

 

יש לציין כי ערב השבעת ממשלת שרון השנייה, לאחר שנודע על חלוקת התיקים לשרים השונים, שוחח היועץ המשפטי לממשלה  דאז, אליקים רובינשטיין, עם מנהל לשכת ראש הממשלה, דב וייסגלס, והמליץ בפניו שלא למנות את צחי הנגבי לתפקיד הקשור באכיפת החוק. זאת בשל מעורבותו של הנגבי בפרשת "דרך צלחה".

 

הנגבי דיבר על המלחמה בפשיעה

 

אחר הצהריים, יממה בדיוק לאחר הדו"ח החמור של מבקר המדינה נגד השר צחי הנגבי, התייצב הנגבי לטקס חילופי מפקד משטרת מחוז תל אביב ודיבר על המלחמה בפשיעה.

 

"כאן התחילה המלחמה המאוד אפקטיבית בתשתית הכלכלית של ארגוני הפשע. מחוז תל אביב הוא מחוז חזק, מוביל ונחוש. ניצב צור יקבל היום מחוז עם נפח פעילות הגדול ביותר במשטרת ישראל. כגודל המחוז, כך גם חשיבותו וההשלכות מכל מה שמתרחש בו, על כלל אזרחי המדינה", אמר הנגבי.

 

השר הנגבי גם התייחס לבניין החדש בו ממוקם מחוז תל אביב החדש, ואמר שיבקר בו הרבה, מסיבות ספורטיביות, כאוהד של מכבי תל אביב: "אנחנו נתראה כאן הרבה, מאחר וזה קרוב לבלומפילד".

 

במהלך הטקס שנערך ברחוב אמץ ביפו, העביר המפקד היוצא, ניצב יוסי סדבון, את הפיקוד על המחוז למפקד הנכנס, ניצב דוד צור. לטקס הגיעו המפכ"ל, רב ניצב משה קראדי, וסגל הפיקוד הכללי של המשטרה.

 

עשרות עיתונאים זינקו לכיוון הנגבי בעת שהגיע לטקס, בניסיון לשאול אותו שאלות על הפרשה החמורה, אך זה לא הגיב, והשוטרים הרחיקו את הכתבים. בצאתו מהאירוע, המשיכו הכתבים לרדוף אחריו, אך הוא הלך לדרכו מבלי לומר דבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מזוז. מחכים להכרעתו
צילום: רויטרס
צילום: אבי כהן
הנגבי. דיבר על המלחמה בפשע
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
הנגבי עם צמרת המשטרה
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
סדבון יוצא. צור נכנס
צילום: אבי כהן
מומלצים