שתף קטע נבחר

חקירה פלילית נגד הנגבי? היום ההכרעה

היועץ המשפטי לממשלה מכנס בצהריים דיון בהשתתפות בכירי הפרקליטות בשאלה האם לפתוח בחקירה פלילית נגד השר בעקבות דו"ח מבקר המדינה. המבקר קבע: "במעשי הנגבי היתה רמיסה ברגל גסה של החוק ושל כללי המינהל התקין"

בעקבות הדו"ח החמור: היום (ג') בצהרים תתכנס בלשכת היועץ המשפטי לממשלה ישיבה חשובה, בייחוד עבור השר לביטחון פנים צחי הנגבי. בדיון, בהשתתפות בכירי הפרקליטות, יחליט מזוז האם לפתוח בחקירה פלילית נגד השר, בעקבות ממצאיו החמורים והקשים של דו"ח מבקר המדינה, שפורסם לפני כשבוע.

 

דו"ח המבקר הצביע על שורת מינויים פוליטיים במשרדו של הנגבי בעת שזה כיהן כשר לאיכות הסביבה. הוא קבע בין השאר שבמעשיו של הנגבי "היתה רמיסה ברגל גסה של החוק ושל כללי המינהל התקין, פוליטיזציה של השירות הציבורי ושימוש במשאבי הציבור לקידום עניינים פוליטיים אישיים. על כל המופקדים על שלטון החוק ועל המינהל הציבורי לפעול כדי למנוע את הישנות התופעות שהוזכרו".

 

ההערכות בקרב גורמים במערכת המשפטים הן כי לא יהיה מנוס מפתיחה בחקירה. כבר שלשום נועדו היועץ מזוז ונציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, וקיבלו שורת החלטות אופרטיביות כדי לבדוק אם תופעת המינויים התרחשה גם במשרדי ממשלה אחרים, וכן כדי להבטיח שהתופעה לא תישנה בעתיד.

 

מבקר המדינה לא המליץ ולא הביע עמדה בעניין ההליכים שבהם יש לנקוט לגבי הנגבי. בעקבות פרסום הדו"ח דרשו גורמים פוליטיים וציבוריים לפתוח בחקירה נגד השר הנגבי. שר המדע, אילן שלגי (שינוי), קרא לראש הממשלה להשעות מיד את הנגבי.  

 

יש לציין כי ערב השבעת ממשלת שרון השנייה, לאחר שנודע על חלוקת התיקים לשרים השונים, שוחח היועץ המשפטי לממשלה דאז, אליקים רובינשטיין, עם מנהל לשכת ראש הממשלה, דב וייסגלס, והמליץ בפניו שלא למנות את צחי הנגבי לתפקיד הקשור באכיפת החוק. זאת בשל מעורבותו של הנגבי בפרשת "דרך צלחה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
הנגבי. דיון מכריע
צילום: אבי כהן
צילום: רויטרס
מזוז. מכנס דיון
צילום: רויטרס
מומלצים