שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שר החוץ ההולנדי לשלום: היצמדו להחלטות בג"ץ
  שר החוץ נועד עם עמיתו בהולנד, המשמשת כנשיאה התורנית של האיחוד האירופי. הוא ביקש להפחית בהצבעות האנטי-ישראליות באו"ם, הגן על הצורך בגדר ההפרדה ויצא נגד ערפאת וסוריה. השר בוט: שוחחתי עם אסד, גם אנחנו מודאגים

  "הגיע הזמן לצמצם או לבטל את ההחלטות האנטי-ישראליות באו"ם", כך אמר הערב (יום ה') שר החוץ, סילבן שלום, לעמיתו ההולנדי ברנרד בוט.

   

  שלום יצא להולנד, המשמשת כנשיאה התורנית של האיחוד האירופי, בניסיון לשכנעה שלא לתמוך בניסיונות הפלסטינים להעביר את סוגיית הגדר ופסיקת בית-הדין בהאג למועצת הביטחון של האו"ם. "יש קונצנזוס בישראל על הנחיצות בגדר", אמר שר החוץ הישראלי.

   

  השר ההולנדי הביע תקווה שבג"ץ הסדיר את הנושא, ושישראל לא תסטה מהחלטותיו. "אני מבין שצריך לבנות את הגדר, אך יש לקחת בחשבון את צרכי האוכלוסייה הפלסטינית, ולמעט כמה שיותר בהפקעת אדמות", אמר בוט.

   

  שלום ועמיתו דנו בנושא הרפורמות ברשות הפלסטינית. שלום אמר כי "ברשות הפלסטינית ישנן שתי קבוצות, זו שתומכת ברפורמות וזו שמתנגדת להן - בראשה עומד ערפאת. לכן, יש להימנע מכל קשר איתו". 

   

  השר בוט אמר כי חשוב שיתקיימו מגעים עם הפלסטינים, גם על תוכנית ההתנתקות. הוא הביע את מחאתה של ארצו ושל האיחוד האירופי על עיבוי ההתנחלויות. שלום השיב: "איננו בונים התנחלויות חדשות, לא מרחיבים קיימות ולא מפקיעים אדמות. בונים רק בקו הבניה הקיים".

   

  שר החוץ שלום התייחס גם לסוריה ולתמיכתה בחיזבאללה, ודיבר על הצורך להכלילה ברשימת הטרור. לאירופה, אמר, יש את המנופים הכלכליים הדרושים בנושא. 

   

  לפני יציאתו מהארץ אמר שלום: "סוריה נמצאת בלבנון ככוח כובש. ישראל יצאה מלבנון מתוקף החלטה של האו"ם, כעת אנו מבקשים מאירופה שלא לחתום על ההסכם הכלכלי עם סוריה עד שהסורים יטפלו בבעיית הטרור". בוט ציין כי נועד עם הנשיא אסד ועם שר החוץ א-שארע, והעלה בפניהם את דאגתה של אירופה נוכח סוגיית הטרור.

   

  שר החוץ ההולנדי גינה את הפיגוע הכפול בבאר-שבע, אותו כינה "פשע מתועב". הוא שלח תנחומים לישראל. בסיום הפגישה ציין כי ארצו מצפה לביקורו הצפוי של ראש הממשלה שרון, במהלך חודש אוקטובר.

   


  פורסם לראשונה 02/09/2004 14:05

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: משרד החוץ
  שלום ועמיתו ההולנדי
  צילום: משרד החוץ
  צילום: איי פי
  גדר ההפרדה. חשש מסנקציות
  צילום: איי פי
  מומלצים