שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "למרות ההכחשה, לישראל רשת ריגול בארה"ב"
  בכיר לשעבר בממשל האמריקני דיווח ל-"לוס אנג'לס טיימס" כי ישראל מחזיקה רשת ריגול מסועפת של סוכני ביון בארצות הברית, שמטרתה לגייס סוכנים ולאתר מסמכים מסווגים
  "פרשת החפרפרת": בכיר לשעבר בממשל האמריקני אמר כי על אף ההכחשות הרבות, ישראל מחזיקה רשת מסועפת של סוכני ביון בארצות הברית. כך דיווח הבוקר (יום ו) ה-"לוס אנג'לס טיימס". לפי הדיווח, הרשת הישראלית מנסה לגייס מרגלים מקרב עובדי הממשל האמריקנים ולהניח ידה על מסמכים מסווגים.

   

  לדברי הבכיר, שירותי הביון האמריקנים, שמודעים לקיומה של הרשת, עוקבים מזה זמן רב אחר דיפלומטים וסוכני מודיעין ישראלים. לטענתו, מעקב זה נעשה גם באמצעות האזנות סתר וצילומי וידאו. עוד טען הבכיר כי בדרך זו נחשפה פרשת "החפרפרת הישראלית בפנטגון", הנחקרת כעת ב-FBI.

   

  הבכיר, איש המודיעין האמריקני לשעבר, טען כי "ישנה רשת גדולה, מסועפת ופולשנית של פעילות ישראלית נגד ארצות הברית. כל אדם שעבד אי פעם בשירותי המודיעין יוכל להגיד לך ששירותי הביון הישראלים פעילים מאוד בוושינגטון וסביבותיה".

   

  בהתייחסו להכחשות ישראל על הפעלת רשת ביון בארצות הברית, אמר הבכיר כי "ההכחשות האלה מגוחכות. הם מפעילים רשת רחבה, הן של ביון טכנולוגי והן של סוכנים המנסים להפעיל מרגלים".

   

  בכירים אחרים בממשל האמריקני רמזו אף הם על קיום רשת ישראלית. לדבריהם, "אין בנמצא אף ממשלה זרה שלא מנסה להשיג מידע מודיעיני בארצות הברית".

   

  גורמים רשמיים בממשל התייחסו למעורבות שדולות יהודיות ברשת הביון הישראלית ודיווחו אתמול ל-"וושינגטון פוסט" כי מעורבות השדולה למען ישראל בוושינגטון (איפא"ק) בהעברת מידע אמריקני מסווג לגורמים ישראלים נמצאת תחת חקירה מזה שנתיים.

   

  על פי הדיווח, הבולשת הפדרלית האמריקנית (ה-FBI) פתחה כבר אז בחקירה בניסיון לבדוק האם מידע מודיעיני מהסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי הועבר לישראל על ידי איפא"ק.

   

  הסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי מופקדת על ביצוע האזנות ויירוט שיחות, תשדורות ומסרים אלקטרונים אחרים ברחבי העולם. הבדיקה של ה-FBI מתמקדת באפשרות שמידע רב היקף שמקורו בסוכנות הועבר לישראל על ידי אנשי השדולה. על פי הדיווח, מדובר במידע רגיש הרבה יותר מאשר אותו מסמך שהעביר לכאורה לארי פרנקלין לאנשי איפא"ק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים