שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אושרה תוכנית לבניית 9,000 יח"ד בפי-גלילות
  חגיגת הבנייה בפי-גלילות מתחילה: אושר לבנייה גם שטח של עד 700 אלף מ"ר לתעסוקה, מסחר ומשרדים; הופקדה תוכנית לבניית 3,000 יחידות דיור בגבול רמת אביב ג'

  חגיגת הנדל"ן בפי-גלילות מתחילה: אושרה תוכנית לבניית עד 9,000 יחידות דיור בשטחה של חוות הגז לשעבר, ועד 700 אלף מ"ר לתעסוקה, מסחר ומשרדים. במקביל הופקדה בוועדה לתכנון ובנייה של מחוז תל-אביב תוכנית לבניית 3,000 יחידות דיור נוספות בגבול רמת-אביב ג'. שווי המתחם כולו - כ-2 מיליארד דולר. כך נודע לידיעות אחרונות.

   

  יו"ר הוועדה לתכנון ובנייה במחוז תל אביב, גילה אורון, אישרה ביום חמישי את תוכנית המתאר החלה על חלקו הארי של מתחם פי-גלילות, הנמצא בשטח השיפוט של רמת השרון. התוכנית מעניקה זכויות בנייה ל-9,000-6,000 יחידות דיור בשטח של 900 אלף מ"ר, וזכויות בנייה לתעסוקה, מסחר ומשרדים על שטח של 700-500 אלף מ"ר.

   

  ייזום וקידום תוכניות הבנייה בפי-גלילות נעשה על ידי עיריית רמת-השרון, מינהל מקרקעי ישראל ועורכי הדין משה שוב ויוסי שגב, שמונו על ידי בית המשפט כמנהלי גוש 6618 המהווה כמחצית מהשטח (כ-630 דונם) ונמצא בבעלות המינהל ובעלים פרטיים רבים.

   

  אישור התוכניות התאפשר לאחר שבג"ץ דחה לאחרונה את בקשת חברת קדישא, שהפקיעה בשנות ה-70 שטח של כ-350 דונם במתחם, לצורך הקמת בית קברות על גבול רמת-אביב ג'. חברת קדישא ביקשה לעכב את אישור התוכניות עד שיוסדר אתר חלופי לבית הקברות אותו תיכננה להקים במקום.

   

  אתר פי-גלילות כולו משתרע על שטח של כ-1,750 דונם. 80% מהקרקע נמצאת בתחום השיפוט של רמת-השרון, והשאר בתל-אביב. כ-1,000 דונם מתוך השטח

  שייכים למינהל ולחברת פי-גלילות, הנמצאת בבעלות משותפת של פז, סונול, דלק ותשן. כ-50 דונם נמצאים בבעלות ישראגז ופזגז, כ-300 דונם שייכים לבעלים פרטיים, ו-350 דונם שייכים, כאמור, לחברת קדישא.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי כהן
  פי גלילות: הסכנה הלכה, הכסף בא
  צילום: אבי כהן
  מומלצים