שתף קטע נבחר

ברק על מינוי שנדר: כישלון אחד לא פוסל אדם

בג"ץ דחה את ההכרעה בעתירת בן זוגה של סגן ניצב אהובה תומר נגד מינוי שנדר לפרקליט המדינה. הנשיא ברק לעותר: אפילו אם שנדר אחראי לכתב האישום (נגד תומר) - הוא עדיין לא פסול

בג"ץ דן היום (ב') בעתירות נגד מינויו של ערן שנדר לתפקיד פרקליט המדינה. בראש העותרים ניצב דני רוזן, בן זוגה של סגן ניצב אהובה תומר שהיתה מפקדת משטרת נהריה. נגד רוזן ונגד תומר הוגשו כתבי אישום לאחר חקירה שניהלה נגדם מח"ש והם זוכו.

 

שלושת שופטי בג"ץ, אהרון ברק, אסתר חיות ויהונתן עדיאל יכריעו בדיון במועד מאוחר יותר ואולם על נטייתו של נשיא בית המשפט העליון ביחס לעתירה ניתן ללמוד מדבריו שהופנו לדני רוזן, שייצג את עצמו בדיון היום.

 

הנשיא ברק אמר לעותר: "אדוני איננו עו"ד ואיננו משפטן וחוששני שאיננו מבין את המכשולים האדירים שיש כאן. גם אם היינו משוכנעים שלא צריך להגיש את כתב האישום הזה, זה לא אומר ששנדר אחראי לכך ואפילו אם הוא אחראי לכך – זה עדיין לא פוסל אותו. כישלון אחד אינו פוסל אדם ממועמדות לתפקיד. גם אם אנשים יוצאים זכאים זה לא אומר שלא צריך להגיש כתבי אישום". 

 

העתירה: בעקבות זיכוי תומר

 

בעקבות זיכוי אהובה תמיר הגיש בן הזוג, ניצב דני רוזן, תלונה במשטרה נגד שנדר והמשטרה המליצה לגנוז את התלונה מחוסר אשמה. המדינה אמרה היום בדיון כי "לא נמצא בדל ראיה שקושר את מנהל מח"ש לשעבר, שנדר, לטענות וכי בהכרעת הדין שזיכתה את רוזן ואת תומר אין כל אמירה ביחס לשנדר ולהתנהגות בלתי תקינה שלו".

 

עוד טענה המדינה כי הזיכוי איננו מציג חקירה פלילית נגד מנהל מח"ש, אבל רוזן שב והתעקש כי ההתנהלות של מח"ש בראשות ערן שנדר היתה לקויה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפרקליט ערן שנדר. גיבוי מבג"ץ?
צילום: זום 77
סגן ניצב אהובה תומר
צילום: זום 77
מומלצים