שתף קטע נבחר

מסתמן דיל עם החרדים: יתמכו בתקציב המדינה

ב"יהדות התורה" שוררת תחושה אופטימית לגבי המגעים מאחורי הקלעים עם הליכוד. ל-ynet נודע כי כפי שמסתמן כעת, הסיעה לא תצטרף לקואליציה אלא תתמוך "באופן פרטני" בהצבעות, כמו למשל בסוגיית תקציב המדינה. גורם בסיעה: עדיף למכור אוטו בחלקים מאשר ביחידה אחת. גורמים המקורבים לרה"מ מאשרים: חלה התקדמות במגעים עם החרדים והושגו הבנות במגוון נושאים

החרדים יתמכו בתקציב המדינה בתמורה לשורת הבטחות משרון - כך מסתמן היום (ב') בעקבות המגעים המתנהלים בין "יהדות התורה" לבין הליכוד בימים האחרונים, שבהם הושגה התקדמות משמעותית.

 

למרות ההקפאה "הרשמית" במו"מ הקואליציוני, נמשכים המגעים בין שתי המפלגות כל העת. על הפרק: תמיכה מבחוץ של המפלגה החרדית בתקציב המדינה, שיובא לאישור הכנסת בעוד חודשיים. יו"ר הסיעה, ח"כ יעקב ליצמן, מבהיר היום: "ייתכן מאוד שנצביע בעד תקציב המדינה. כמובן שיש לנו רשימה ארוכה של דרישות, שהליכוד יצטרך להתחשב בהן. כולל בנושא קצבאות הילדים. מעבר לכך, אין מו"מ על הצטרפות לקואליציה אלא רק תמיכה בתקציב".

 

גורמים המקורבים לראש הממשלה, אריאל שרון, מאשרים ל-ynet כי "חלה התקדמות במגעים עם החרדים וכי הושגו הבנות במגוון נושאים". גורם המקורב לראש הממשלה אמר: "הגענו איתם לכמה הבנות. עדיין אין הסכמה פורמלית בינינו אך עם זאת ניתן לומר כי הם עברו ממצב של אופוזיציה טוטאלית למצב של אופוזיציה אחראית". הגורם הוסיף כי קיימת הבנה לפיה בהצבעות עצמן יושגו הבנות "אד הוק" בנושאים מסוימים.

 

גורם בכיר בדגל התורה אומר ל-ynet: "הרבה יותר מתאים לנו לתמוך באופן פרטני בכל הצבעה". הוא מסביר זאת בדוגמא הבאה: "אם אתה קונה אוטו חדש, מפרק אותו לחלקים ומוכר אותם באותו סכום כסף - אתה יכול לקנות לפחות שלושה כלי רכב נוספים".

 

ח"כ משה גפני מיהדות התורה מאשר: "יש אפשרות שנתמוך בתקציב. אנו פתוחים להצעות". ואילו חבר הכנסת ישראל אייכלר מוסיף: "דרישות התקציב שלנו כוללות דרישה חד משמעית להכניס את כל מה שהחרדים מקבלים אל תוך ספר התקציב, כך שלא נצטרך לעבור ביזיונות על כל סעיף בוועדת הכספים. אנו מבקשים להפסיק את הפגיעה בקצבאות הילדים, זה מתבקש. אבל נכון לעתה, לא נראה שהליכוד מסכים לכך - אם כי ייתכן שאם הם לא יחזירו אז לפחות הם יפסיקו את פשע המלחמה החברתי המתבטא בפגיעה מתמשכת בקצבאות".  

 

חבר הכנסת חיים אורון (יחד) אמר בתגובה לעסקה הנרקמת בין ראש הממשלה ליהדות התורה: "מכירת סוף העונה החלה, וזאת עוד לפני שהעונה עצמה התחילה. בקרוב נגלה כמה ביבי מוכן לשלם כדי להשאיר את העבודה מחוץ לממשלה, וכמה שרון מוכן לשלם בכדי לשרוד".

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפרודוקציה
ליצמן. רשימת דרישות
צילום: רפרודוקציה
צילום: אתר הכנסת
אייכלר. בתוך ספר התקציב
צילום: אתר הכנסת
צילום: תומריקו
שר האוצר נתניהו. התקציב יעבור?
צילום: תומריקו
מומלצים