שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קסם שקשה לעמוד בפניו
  'מים אחרונים' עם שולי רנד: תיאטרון שלם של איש אחד שכובש באישיותו

  אחרי ההצגה 'יארצייט' והסרט 'האושפיזין' ממשיך השחקן החוזר בתשובה שולי רנד, יחד עם אשתו, הבמאית מיכל בת שבע רנד, בניסיונותיו ליצור תיאטרון יהודי-אמוני שמופנה בעיקר לקהל דתי.

   

  הוא עושה זאת בהפקה חדשה שמבוססת על שלושה סיפורם קצרים של עגנון, שעוסקים ביהודים שאמונתם עוברת מבחן קשה ושורדת. הקטע הראשון עוסק בחוטב עצים ירא-שמיים ואשתו, החיים בצריף רעוע, אך נוהגים לתת צדקה לכל עובר אורח. השני הוא סיפור על חסיד שנקלע לבית מדרש של 'חיצוניים' ונאלץ לעשות איתם הסכם מפוקפק. הסיפור השלישי נוגע בסבל פשוט שהופך משתיין לתלמיד חכם.

   

  על אף השפה העגנונית העשירה, אלה סיפורים די תמימים שמזכירים בעיקר סיפורי-עם חסידיים, החושפים את הדבקות כערך עליון. התפאורה המתוחכמת של ויטלי קוסטיוקובסקי מיטיבה להמחיש את העולם האגדי, וגם לספק חללי משחק משתנים מבלי לגלוש לקיטש. גם המוסיקה היפה (יוסף ברנדשווילי) והתאורה האפקטיבית (מישה צרנייבסקי ואינה מלקין) מוסיפות לאווירה הקסומה.

   

  אך העיקר הוא בביצוע הכריזמטי של רנד, שמפליא לעבור מדמות לדמות וגם יודע לייצר אווירה אינטימית באמצעות קטעי מעבר, שיש בהם איכות של סטנד-אפ

  קהילתי עם הרבה אירוניה עצמית על תפקידו כליצן חצר של העולם החרדי. הקהל, הדתי ברובו, מקבל אותו בהרבה חום ואהבה, אבל גם קהל חילוני יוכל להתחבר אליו, כי רנד הוא באמת שחקן נפלא שכובש אותך באישיותו ומקרין איזה קסם שקשה לעמוד בפניו. פשוט, תיאטרון שלם של איש אחד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים