שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ערפאת רומז: ישראל אחראית לפיגוע בב"ש
  יו"ר הרשות אמר כי דברי אמו של אחד המחבלים על כך שהשב"כ הציע לבנה לשתף פעולה, "מעלים סימני שאלה בנוגע לפיגוע". ערפאת נפגש עם השרים המצרים והחליט לקיים סדרת פגישות ביטחוניות לקראת הנסיגה הישראלית מהרצועה. בתחילת השבוע הבא יעדכנו השרים המצרים את שרון
  פניני ערפאת: יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, שב ותקף היום (ב') את ממשלת ישראל ורמז כי היא אחראית לפיגוע בבאר שבע שבו נרצחו 16 בני אדם.

   

  בפגישתו עם מפקד המודיעין המצרי, הגנרל עומר סולימאן, ושר החוץ המצרי, אחמד אבו אל-רייט, אמר ערפאת כי דברים שאמרה אמו של אחד המחבלים המתאבדים,

  ולפיהם השב"כ הציע לבנה לשתף פעולה עם ישראל גורמים לכך שסימני שאלה רבים "מרחפים מעל האירוע וזו אינה הפעם הראשונה". יו"ר הרשות אמר עוד שראש הממשלה, אריאל שרון, מתכחש להסכמים.

   

  בתוך כך הוחלט בפגישה כי הפלסטינים והמצרים יקיימו בימים הקרובים פגישות ביטחוניות לקראת הגעתם הצפויה של קצינים מצריים לרצועת עזה.

   

  השר הפלסטיני האחראי על המשא ומתן, סאיב עריקאת, אמר לאחר הפגישה כי המפגשים הביטחוניים יתקיימו בקהיר, כדי לסייע לפלסטינים לשקם ולבנות מחדש את מנגנוני הביטחון שלהם. לדברי עריקאת, לאחר סדרת המפגשים הביטחוניים, תגיע לרצועה משלחת מצרית ביטחונית רמת דרג. השיחות בין הפלסטינים למצרים יתמקדו בנושא הנסיגה הישראלית מן הרצועה והדרכים לשלב אותה במסגרת מפת הדרכים.

   

  השרים המצרים יבקרו בישראל

   

  עריקאת הדגיש כי נושא הרפורמות לא היה על סדר יום השיחות בין הפלסטינים והמצרים. זאת, למרות הערכות של מקורות פלסטיניים כי המצרים ידרשו לשמוע מהפלסטינים עדכונים על הצעדים שננקטו עד כה. כזכור, בביקורו האחרון ברשות הקציב סולימאן לפלסטינים זמן של חודשיים כדי להשלים את הרפורמות הביטחוניות.

   

  עריקאת הכחיש את הדיווחים על לחצים מצרים על הרשות, בנוגע לזירוז הרפורמות ואמר כי מה שמניע את מצרים הוא הרצון להביא להפסקת התוקפנות הישראלית על הפלסטינים. יו"ר הרשות ערפאת הודה לאורחיו מצריים על התמיכה המצרית ועל "המאמץ שעושה מצרים להביא לחידושו של התהליך המדיני כדי להגיע לשלום צודק".

   

  שר החוץ המצרי, אבו אל רייט, אמר כי הוא העביר לערפאת מסר של שלום והזדהות מהנשיא המצרי ומהעם המצרי. הוא אמר עוד כי מצרים שמעה מהפלסטינים עידכונים על ההתפתחויות האחרונות, ועידכנה את הצד הפלסטיני בעמדותיה ובהערכת המצב האזורית והבינלאומית. השר מצרי בירך על הרצון שגילה אצל כל הפלגים הפלסטינים, להביא לחיזוק האחדות בעם.

   

  ל-ynet נודע כי שני הבכירים המצרים יבקרו בישראל כבר בתחילת השבוע הבא כדי לעדכן את ראש הממשלה שרון ובכירי ממשלתו בהתפתחויות המגעים מול הפלסטינים כדי לעמוד על התקדמות תוכנית ההתנתקות מן הרצועה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  ערפאת ואבו אל-רייט
  צילום: איי אף פי
  צילום: איי אף פי
  ערפאת והשרים המצרים
  צילום: איי אף פי
  צילום: רויטרס
  הפיגוע בבאר שבע
  צילום: רויטרס
  מומלצים