שתף קטע נבחר

ספר חדש: בוש הסניף קוקאין בקמפ דייויד

בתקופת נשיאותו של בוש האב, ותחת עינו הפקוחה, הסניף בנו, הנשיא המכהן, קוקאין - כך מגלה גרושתו של אחי הנשיא. חבריו בתקופת הלימודים סיפרו כי בוש הבן נהג להימלט לשירותים כדי להסניף, עישן חשיש, והתמכר לאלכוהול כדי להצליח עם נשים. הספר יוצא לאור כחודשיים לפני הבחירות בארה"ב. עיתוי מקרי?

האם נשיא ארצות הברית צרך קוקאין? ספר חדש הצפוי לצאת למדפים ביום ג' הבא, טוען כי ג'ורג' בוש הבן צרך את הסם במעון הנופש הנשיאותי בקמפ דיוויד, לשם הגיע בעת שאביו, ג'ורג' הרברט בוש, שימש כנשיא.

 

הגברת הראשונה, לורה בוש, עישנה לעומת זאת חשיש בצעירותה, כך טוענת הסופרת קטי קלי, תושבת וושינגטון, בת 62, בספר החדש בהוצאת "רנדום". שמו של הספר - "הסיפור האמיתי על שושלת בוש".

 

לפי קלי, פרטי הספר מתבססים בין השאר על מידע שהעבירה שרון בוש, גרושתו של אחיו הצעיר של הנשיא, ניל בוש. האח ניל כך מתברר, נחשב בארה"ב ל"כבשה השחורה" של משפחת בוש. קלי מפרטת בספרה כי הנשיא בוש "הסניף" קוקאין בפעם הראשונה באמצע שנות השישים, בהיותו סטודנט באוניברסיטת ייל. "בוש צרך קוקאין בקמפ דיוויד, גם כשאביו היה נשיא אבל לא רק פעם אחת", מצטטת קלי את שרון בוש בספרה.

 

מכר אחר של בוש טוען בספר כי בהיותו בן 26, כששירת במשמר הלאומי, נהג בוש "להתגנב מאחור כד לעשן חשיש, או לבית השימוש כדי להסניף שורה של קוקאין". הסופרת טוענת כי משפחת בוש הצליחה להסתיר את השערוריות באמצעות כסף וקשרים. לדבריה, בוש התחיל לשתות אלכוהול בבית ספר והמשיך לשתות גם בייל כדי "להתגבר על ביישנותו".

 

"ג'ורג'י התחבר לנשים רק כשהיה שתוי"

 

טורברי ג'ורג', סטודנט לשעבר שחלק עם בוש את ספסל הלימודים מספר: "ג'ורג'י המסכן. הוא לא יכול היה להתחבר לנשים, אלא אם היה שתוי".

 

במערכת הבחירות הראשונה לנשיאות, נשאל הנשיא אם השתמש בסמים. תשובתו היתה: "אמרתי לעם האמריקני שלפני הרבה שנים עשיתי כמה שגיאות. למדתי מהשגיאות שלי".

בהמשך ניסו עוזריו ויועציו למזער את הנזק שגרמה ההתבטאות ואמרו שבוש לא לקח סמים אסורים "במשך יותר מ-25 שנה".

 

המהדורה הראשונה של הספר החדש תודפס בחצי מיליון עותקים בעלות שווה לכל נפש - 29.95 דולרים. עיתוי הפירסום אינו מקרי ככל הנראה - הבחירות לנשיאות צפויות להיערך בעוד כחודשיים.

 

הסופרת קטי קלי, שימשה בעבר כעיתונאית ועורכת בכמה מהעיתונים הנחשבים בארה"ב. היא זכתה לפירסום לאחר שכתבה ביוגרפיות "צהובות" לכמה וכמה אישים: בין השאר מדובר בביוגרפיה על אשת הנשיא המנוח רונלד רייגן, ננסי רייגן. רייגן סירבה לשתף פעולה עם הביוגרפיה. כמו כן כתבה קלי את "בדרכו", ביוגרפיה אודות פרנק סינטרה, את "הו, ג'קי" על ג'קלין קנדי, את "הכוכבת האחרונה" אודות אליזבת טיילור ואת "משפחת המלוכה הבריטית", שעסק בחיי משפחת המלוכה.

 

מלחמת ההשמצות נמשכת

 

הספר הנוכחי הוא נדבך נוסף בחילופי ההכפשות וההשמצות ההדדיות בין המחנות היריבים בפוליטיקה האמריקנית. קדמו לו, בין השאר, העיסוק בפרטי שירותו הצבאי של הנשיא בוש, וכן ספר אחר שיצא לאחרונה בארה"ב שתוקף את המועמד הדמוקרטי ג'ון קרי.

 

הספר, שנקרא "אינו ראוי לפיקוד" (Unfit For Command), מתמקד באחד הנכסים העיקריים של קרי - ימי שירותו הצבאי במלחמת וייטנאם. בספר נטען שעיטורי הגבורה הצבאיים בהם מתפאר קרי בכל הזדמנות ניתנו לו שלא בצדק וללא סיבה ראויה. חיילים ותיקים שסיפרו על שירותם עימו טענו שמעשיו של קרי לא רק שלא היו מעשי גבורה, אלא שבמקרים מסויימים גבלו בפשעי מלחמה. באחד המקרים הללו נטען שקרי הצית כפר ויאטנאמי שנכבש בידי האמריקנים. מחנה קרי תקף את הספר בחריפות וטען שמדובר במזימה מרושעת להכתים את עברו ממניעים פוליטיים.

 

בהכנת הידיעה השתתף רונן בודוני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
בוש. סמים במעון הנשיאותי?
צילום: איי פי
צילום: איי פי
הסניף כשאבא עבד. בוש האב ורעייתו ברברה
צילום: איי פי
צילום: איי פי
עישן גם חשיש (אילוסטרציה)
צילום: איי פי
מומלצים