שתף קטע נבחר

וילנאי נגד פרס: אנחנו לא לוזרים

בכנס תומכים חזר ח"כ וילנאי על כוונתו להתמודד על ראשות העבודה ואמר: "להתחדש זה לא קריאת תגר, מר פרס. זו דרך חדשה". גם ברק היה על הכוונת של וילנאי: "האופנה היום היא שמנהיגים עושים לביתם: עוזבים וחוזרים". על פי האווירה הכינוס, וילנאי יצטרך לעבוד קשה

"אנחנו לא מפלגה של לוזרים, ולא מפלגה של פחדנים. להתחדש זה לא קריאת תגר, מר פרס. זו דרך חדשה. מגיעה לישראל הנהגה חדשה. מברוק למר פרס שהבין שאי אפשר להסתמך על 631 איש כדי להוביל מפלגה, אלא צריך לגיטימציה של כמה עשרות אלפים". כך תקף אמש (יום ג') ח"כ מתן וילנאי את יו"ר מפלגת העבודה, במהלך כנס הרמת כוסית לשנה החדשה ביקום.

 

ח"כ וילנאי הודיע שוב על כוונתו להתמודד לראשות העבודה, והצהיר כי הוא מוכן להתמודדות על ראשות המפלגה "כבר הלילה". עם זאת הציע וילנאי לקבוע מועד מוסכם לפריימריס. "אני לא אתווכח על התאריך", הסביר, "אבל צריך לשם שינוי להתייעץ בעניין זה".

 

וילנאי תקף בדבריו גם את האיש המסקרן ביותר בפוליטיקה בשבועות האחרונים, ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, העושה קולות של "קאמבק" לחיים הפוליטיים ואמר: "האופנה היום היא שמנהיגים עושים לביתם: עוזבים והולכים. אז אני החלטתי לעשות לביתי, וביתי זאת מדינת ישראל".

 

כנס תומכים באווירה מדוכדכת

 

אחרי חודשים רבים מאוד של עבודה מאומצת בסניפי מפלגת העבודה, ולקראת מה שנראה כפריימריס מוקדמים לראשות המפלגה, כינס אמש האיש שאמור להיות החזק בשטח, וילנאי, יותר מארבע מאות מתומכיו.

 

אלא שאם להסתמך על האנרגיות שהיו בחדר האוכל ביקום, אם ברק אכן חוזר לפוליטיקה ויתמודד על ראשות העבודה – לוילנאי יש בעיה לא קטנה: הוא לא מצליח לסחוף אחריו, כפי שצפוי ממנהיג המתיימר לנצח, ובגדול, אפילו את תומכיו.

 

האווירה בחדר האוכל היתה כה מדוכדכת ועייפה, שקשה היה לחשוב כי מדובר בכנס תומכים של מועמד המוביל בסקרים (אחרי פרס, כמובן). פעילים שהגיעו לכנס סיפרו: "אנחנו הגענו, אבל הרבה מאוד מאיתנו לא מתכוונים לתמוך במתן. הוא לא מצליח להדליק שום דבר אצל אף אחד. קשה לראות בו מנהיג של מפלגה גדולה".

 

האם פרץ יתמודד?

 

ובתוך כך, יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, מפזר גם הוא הצהרות שלא ברור אם יש להן בסיס. מצד אחד, אומר פרץ כי הוא לא מתכוון להתמודד על ראשות העבודה כל זמן שפרס בתמונה, אלא שמצד שני אמר יו"ר ההתסדרות ביום שני, בטקס הרמת כוסית לראש השנה בבית עם אחד בתל אביב, כי בכוונתו להתמודד נגד אהוד ברק, אם זה ישוב לפוליטיקה.

 

"אהוד ברק הוא האנטיתזה של מה שאני מייצג, אמר פרץ לעשרות הפעילים, "ואם הוא חוזר אני מתמודד מולו". דברים דומים אמר פרץ אתמול בהתייעצות עם מקורביו. מצד שלישי, פרץ עצמו, כמו גם מקורביו של יו"ר העבודה, מעריך כי ברק לא ישוב לזירה הפוליטית לפני סוף שנת 2005, ואם יתקיימו פריימריס בלי ברק – פרס ינצח.

 

במקביל, כדי להיערך לכל מקרה, החל פרץ במפקד חברים למפלגת העבודה, על מנת לחזק את כוחו.


פורסם לראשונה 07/09/2004 23:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
וילנאי. מתמודד, התומכים עייפים
צילום דודו פריד
צילום: טל כהן
פרס. ביקורת מבית
צילום: טל כהן
צילום: חן מיקא
פרץ. יתמודד?
צילום: חן מיקא
מומלצים