שתף קטע נבחר

20 שנות מאסר לגבר שהרג את אשתו בת ה-14

סעאד וואסם הורשע בעסקת טיעון בהריגת אשתו הצעירה ובהתעללות באמו. דבר ההריגה התגלה רק כשנה לאחר המעשה, כשאמו התלוננה עליו במשטרה. השופטים: זוהי שרשרת של מעשי אלימות, פיזית ומילולית חמורה ביותר

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (יום ה') 20 שנות מאסר על סעאד וואסם (20), אשר הודה והורשע בעסקת טיעון בהריגת אשתו בת ה-14 לפני כשנתיים.

 

מעשיו המזעזעים של וואסם התגלו רק כשנה לאחר שביצע אותם, כשאמו הגיעה לתחנת המשטרה וסיפרה כיצד נהג להתעלל בנערה ולאיים עליה, וגם כיצד נהג להתעלל בה עצמה.

 

מדברי האם עלה כי בנה התעלל באשתו הצעירה במשך תקופה ארוכה. הוא נהג לבעוט ולחבוט בה, ובאחד המקרים, לאחר שאיימה כי תספר לאימה על מעשיו, הוא אחז בקרש וחבט בה שעה ארוכה בכל חלקי גופה, ובעט בה בבטנה ובחזה. האם סיפרה שבכל פעם שהנערה העזה לדבר, חזר בנה ובעט בה עד שמתה.

 

האם סיפרה שבנה סירב לאחר המעשה להזעיק למקום אמבולנס, וקבר את אשתו הצעירה יחד עם חבר. אלא שמעשהו של וואסם לא התגלו במשך כשנה, עד לתלונה של האם, ולפיכך קשה היה להוכיח את סיבת המוות. התוצאה הייתה שוואסם הורשע בהריגה בלבד ולא ברצח.

 

יצויין כי מתוך 20 שנות המאסר שנגזרו עליו, שלוש שנים נגזרו עליו בשל ההתעללות שעברה אימו.

 

בגזר הדין כתבו השופטים כי התנהגותו של וואסם כלפי אשתו הייתה חמורה באופן קיצוני. "לא מדובר באירוע חד-פעמי אלא בשרשרת של מעשי אלימות, פיזית ומילולית, שעשה הנאשם באשתו בת ה-14, שכל חטאה היה שהתלוננה בפני אמה על התנהגותו האלימה כלפיה ורצתה לחזור לביתה".

 

עוד ציינו השופטים בגזר דינם גם את ילדותו הקשה של וואסם בתנאי עזובה, ואת העובדה שהוא מכור לסמים קשים מגיל צעיר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
(אילוסטרציה)
צילום: סי די בנק
מומלצים