שתף קטע נבחר

אישי ציבור בימין: עקירה - פשע נגד האנושות

מודעה בעיתון "בשבע" קוראת לשוטרים וצה"ל "להאזין לקול מצפונם הלאומי והאנושי, ושלא להשתתף במעשים שיכתימו אותם.... צה"ל הוא צבא העם ולא צבא של קבוצה פוליטית". בין החתומים: רבנים, קצינים במיל', אביו ובני משפחתו של השר נתניהו וראש לשכתו בעבר - אורי אליצור

בגילוי דעת מיוחד, שפורסם היום (ה') בעיתון הציונות הדתית "בשבע", קוראים נציגי תנועות ימין לחיילי צה"ל ולשוטרים "להאזין לקול מצפונם הלאומי והאנושי", ולא להשתתף בפעולות פינוי היישובים, אותם הם מגדירים פשע נגד האנושות, פשע לאומי ופעולה בלתי חוקית בעליל.

 

על גילוי הדעת חתומים 185 אישים, בהם אביו ובני משפחתו של שר האוצר בנימין נתניהו, אנשי מדע, אסירי ציון, קצינים בכירים במילואים ואישי ציבורי כגון חברי הכנסת לשעבר מיכאל קליינר ויוסף בא גד, ואורי אליצור, מנהל לשכת רה"מ לשעבר.

 

במודעה נכתב בין היתר, כי "נוכח כוונת של ממשלת שרון להרוס יישובים בארץ ישראל ולמוסרם לידי אויב, לעקור את תושביהם ולגרשם באלימות, אנו מצהירים שהגירוש והעקירה הם פשע לאומי ופשע נגד האנושות, גילוי של עריצות, רשעות ושרירות לב, המכוון לשלול את זכותם של יהודים, באשר הם יהודים לחיות בארצם.

 

"אנו קובעים שצבא הגנה לישראל נועד להגנה מפני אויב ולא לפעולות נגד אזרחים יהודים. צה"ל הוא צבא העם ולא צבא של קבוצה פוליטית", לשון המודעה.

 

"לפיכך", קוראים החותמים, "לפקידים שיצטוו להכין את התשתית לטיהור האתני של יהודים ממולדתם, וכן לכל הקצינים, החיילים והשוטרים, להאזין לקול מצפונם הלאומי והאנושי, ושלא להשתתף במעשים שיכתימו אותם, ואשר עליהם הם עתידים להצטער כל ימיהם".

 

עוד הם קוראים לממשלת ישראל "שלא לתת לצה"ל ולמשטרה את הפקודה הזאת, הבלתי חוקית בעליל, שאסור לתת אותה ואסור לבצעה, ולמנוע בכך קרע בלתי הפיך בעם ובצבא".

 

החתומים גם פונים אל "הקורבנות המיועדים של הגירוש: לא לשתף פעולה עם מכונת הגירוש, לא לקחת פיצויים, להתנגד בפועל לעקירה, אך מבלי לפגוע בבני עמם, אף שבאו להחריב את בית חייהם".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
פינוי מתנחלים (ארכיון)
צילום: איי אף פי
המודעה ב"בשבע"
מומלצים