שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שוב: בוטלה טיסה מטורקיה לישראל
  טורקיה סירבה לאפשר אמש למאבטחים ישראלים לעלות למטוס וכתוצאה מכך עוכבה טיסת "סאן דור" מאנטליה לנתב"ג. 220 הנוסעים הועברו לטיסת שכר חלופית. הטורקים: אל על לא עמדה בתנאים ולא ציידה את המאבטחים בתעודות הנדרשות. אל על: הטיסה בוטלה עקב מגבלות בלתי מתוכננות פתאומיות שהוצבו על ידי הרשויות הטורקיות. משבר חדש?

  עוד משבר תעופה עם טורקיה, הפעם סביב היעדר תעודות מתאימות למאבטחים ישראלים. בשל בעיה בסוג התעודות שנשאו המאבטחים הישראלים (מאבטחי אל-על) סירבו אמש (יום ה') הטורקים לתת למאבטחים לעלות למטוס, וכתוצאה מכך עוכבה טיסה מאנטליה לנתב"ג.

   

  הטורקים טוענים כי "אל-על לא עמדה בתנאים שהתחייבה להם במסגרת סיכומי הביטחון, ולא ציידה את המאבטחים שלה בתעודות הנדרשות שמאפשרות להם לבצע את עבודת הבידוק הביטחוני כנדרש".

   

  כעת נעשים מאמצים לשכור מטוס חלופי של חברה טורקית, כפי הנראה "Turkish airlines" על מנת להחזיר את הנוסעים לישראל. בחברה זו נהלי האבטחה אינם מחייבים את עבודת מאבטחי אל-על.

    

  מחברת אל על נמסר: "טיסת סאן דור (חברת הבת של אל על) שהיתה מתוכננת מאנטליה לת"א בוטלה עקב מגבלות בלתי מתוכננות פתאומיות שהוצבו על ידי הרשויות הטורקיות. וזאת למרות ההבנות שהתקבלו באחרונה בין חברת אל על, חברת האם, לבין השלטונות המקומיים".

   

  דובר אל על מסר כי "הטיסה היתה אמורה לצאת בשעה 21:30 עם 220 נוסעים. החברה התארגנה במהירות לתת מענה לנוסעים והתקשרה עם חברת שכר טורקית בכדי להחזיר את הנוסעים במהרה ארצה". לדבריו, הטיסה יצאה באיחור של שעה וחצי בשעה 23:00.

   

  גם ממשרד החוץ נמסר כי השגרירות באנקרה עשתה מאמצים לפתור את הבעיה שנוצרה על מנת לאפשר את הטסת הנוסעים בחזרה לישראל.

   

  יצויין, כי במשבר התעופה הקודם, לפני כחודשיים וחצי התעוררה מחלוקת חריפה בין אל-על לשלטונות התעופה הטורקיים בשל סידורי האבטחה.

   

  בהוראת השב"כ ביטלה אז אל על את כל טיסותיה לטורקיה. בסופו של דבר, אל-על ושלטונות התעופה הטורקיים הגיעו לפשרה שאיפשרה את המשך קיום הטיסות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טיסת אל על. ארכיון
  צילום: אורן אגמון
  אנטליה. הישראלים נשארו
  צילום: אורן אגמון
  מומלצים