שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחקר נוסף קובע: אין קשר בין אוטיזם לחיסוני הילדים
  בדיקת נתוניהם של אלפי ילדים בריטיים הוכיחה שוב כי אין קשר ישיר בין החיסון המשולש הניתן בגיל שנה, לבין אוטיזם. החוקרים: החיסון בטוח והביא לירידה ניכרת בתחלואה ותמותה

  בסוף השבוע האחרון פורסם מחקר נוסף, שאולי ירגיע סופית את ההורים החוששים: לדברי עורכי המחקר מהמרכז למחלות טרופיות והיגיינה שבלונדון, אין כל קשר בין חיסון MMR הניתן בגיל שנה לילדים, לבין סיכון מוגבר לאוטיזם. ההצהרה פורסמה בגליון האחרון של כתב העת הרפואי The Lancet.

   

  מידי שנה ניתן החיסון המשולש (MMR ) כנגד מחלות האדמת, החזרת והחצבת ל-120 אלף ילדים בישראל, בגיל שנה ושוב בכיתה א'. היתרון המרכזי שבחיסון הוא במניעת מחלת החצבת , שיכולה לגרום לסיבוכים רציניים כמו דלקת מוח קשה ואפילו מוות.

   

  פרסומים קודמים טענו כי חומר השימור "תימרוסאל", המכיל כספית , שהוכנס בעבר לחיסונים, הוא הגורם לאוטיזם, הפרעות קשב והיפראקטיביות ומחלות

  אחרות במערכת העצבים. החשש מכספית נולד לאחר שילדים ביפן נחשפו לכמויות גבוהות של החומר ולקו בהפרעות התפתחויות.

   

  החששות החלו בשנת 1998, אז חיברו 13 חוקרים מסמך אשר קבע כי החיסון המשולש MMR כנגד חצבת, חזרת ואדמת עלול לגרום לאוטיזם. המסמך עורר בהלה רבה בקרב הורים, אשר נמנעו ממתן החיסון לילדיהם. מוקדם יותר השנה, קבעו עשרה מתוכם כי המחקר היה קטן ולא משמעותי מדעית, וכי אין עדיין קשר בין החיסון להפרעת האוטיסטיות.

   

  ההצהרה החדשה של החוקרים הבריטיים מסוף השבוע, מסתמכת על בדיקת נתוניהם של 1,294 ילדים שאובחנו כאוטיסטים, בהשוואה ל-4,469 ילדים בריאים. מתוצאות המחקר עולה כי 78 אחוז מהילדים האוטיסטים חוסנו, בהשוואה ל-82 אחוז מהילדים הבריאים. לדברי החוקרים, פער זה של 4 אחוזים אינו משמעותי מדעית, ולכן אין קשר ישיר בין החיסונים לבין אוטיזם.

   

  לדברי החוקרים, המחקרים שפורסמו לאחרונה ושוללים קשר בין החיסונים לבין אוטיזם, מעלים שוב את הצורך במחקרים שיבדקו מהו המקור האמיתי לאוטיזם. לדבריהם, ארגון הבריאות העולמי מצא כי חיסוני MMR הם בטוחים לחלוטין, והביאו להפחתה משמעותית בתחלואה ותמותת ילדים ברחבי העולם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  חיסון ילדים. בכל זאת לא מסוכן
  צילום: איי פי
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים