שתף קטע נבחר

איתם: שרון מעדיף להסית נגד המתנחלים

זעם בימין בעקבות דבריו של ראש הממשלה בגנות הימין הקיצוני: יו"ר המפד"ל הסביר, כי שרון יודע שמנהיגי הימין מתנגדים לאלימות מכל סוג, אך הוא מעדיף להסית נגדם בכל זאת. ח"כ שריד ביקש להחליף את המינוח מלחמת אחים ב"מלחמת אזרחים"

שרון אחראי להרחבת הקרעים בחברה. כך מאשימים חברי כנסת מסיעות הימין את ראש הממשלה, בעקבות דבריו בישיבת הממשלה הבוקר (יום א').

 

שרון הביע ביקורת חריפה על האיומים שהשמיעו גורמי ימין קיצוני על אנשי מערכת הביטחון. רה"מ דפק על השולחן ואמר: "אני רואה את הדבר הזה בחומרה רבה מאוד. אני חושב שאותם איומים על קציני צה"ל ועל אנשי מערכת הביטחון, זו תופעה חמורה ביותר מאין כמותה". שרון אף קרא לשר הביטחון ולשר לבטחון פנים "לנקוט בכל הצעדים הדרושים" כדי להפסיק את התופעה.

 

יושב ראש המפד"ל, אפי איתם, אמר בתגובה לדברים, כי "שרון יודע שהנהגת המאבק בתוכנית ההתנתקות מתנגדת לכל סוג של אלימות, סירוב פקודה והפרת חוק, אך הוא מעדיף להשתמש בתעמולת כזב והסתה כדי לדחוק לפינה חלקים נרחבים בעם, ולהביא להגדלת השסעים והקרעים בחברה".

 

חבר הכנסת אריה אלדד (האיחוד הלאומי) אמר: "המפתח למניעת מלחמת אחים נמצא בידיו של ראש הממשלה, ואם היא תתחולל, הוא ייזכר בהיסטוריה של עם ישראל כמי שגרם לה".

 

חבר הכנסת אורי אריאל (האיחוד הלאומי) הזהיר את ראש הממשלה לבל ירמוס כל עיקרון דמוקרטי בדרך לתוכנית ההתנתקות. לדבריו, "כאבם של אנשי הימין הוא כאב אמיתי. המחאה שלהם היא מחאה לגיטימית, והתייחסות שרון אליהם מבישה ומקוממת".

 

השמאל: אנחנו לא אחים

 

חבר הכנסת יוסי שריד (מרצ - יחד) קרא לאמצעי התקשורת לחדול מהשימוש במינוח "מלחמת אחים" ולהחליפו במינוח "מלחמת אזרחים". לדבריו, "מי שמאיים לירות בשוטרים ובחיילים הוא לא אח שלנו".

  

חברו לסיעה, ח"כ רן כהן, אמר: "עברו ימי ההכרזות הלוחמניות. זה הזמן לצעדים אופרטיביים. הסכנה מפני הימין הקיצוני כבר אינה מופיעה בהערכות שב"כ או בזרמים הקיצוניים, אלא הגיעה ללב המיינסטרים הימני. זה הזמן שראש הממשלה ומערכת המשפט לא רק יזהירו אלא יפעלו".

  

ח"כ איתן כבל (העבודה) טען, כי "תפקידו של ראש הממשלה אינו רק להזהיר מפני מלחמת אחים אלא גם להנחות את המערכת לפעול נגד הגורמים בימין המאיימים לרסק את הדמוקרטיה בישראל. לצערי", אמר כבל, "נראה כי הסכנה הגדולה לקיומו של עם ישראל טמונה לא רק באיום הביטחוני סביבנו, אלא גם מהאיומים הקשים בתוכנו".

 

יושב ראש סיעת שינוי, ח"כ רשף חן, אמר בתגובה לדברי ראש הממשלה: "הדמוקרטיה הישראלית צריכה להתמודד עם ציבור גדול של אזרחים, שערכי הדמוקרטיה משניים לגביו לעומת ציווי דתי או לאומני". לדבריו, "זכותה וחובתה של הדמוקרטיה הישראלית להתגונן מפני אנשים מסוג זה בכל האמצעים הדרושים. אני מאמין ומקווה שרשויות אכיפת החוק ובראשם היועץ המשפטי לממשלה מבינים את המצב לאשורו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן מיקא
איתם. מתנגדים לאלימות
צילום: חן מיקא
צילום: דן בלילטי
אריאל. ההתייחסות של שרון מבישה
צילום: דן בלילטי
צילום: גבי מנשה
אלדד. המפתח בידי שרון
צילום: גבי מנשה
צילום: ג'רמי פלדמן
כהן. זה הזמן לפעול
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: תומריקו
שריד. לא איחם
צילום: תומריקו
מומלצים