שתף קטע נבחר

"ההשעייה הזמנית של הנגבי משדרת מסר רע"

החלטתו של השר לביטחון פנים לשעבר, צחי הנגבי, להשעות את עצמו באופן זמני, אינה ראוייה. כך אומר היום גורם משפטי בכיר. לדבריו, כשישנם חשדות שמצדיקים חקירה, על השר לעזוב את תפקידו

פרשת המינויים הפוליטיים: גורם משפטי בכיר מותח היום (א') ביקורת נוקבת על השר צחי הנגבי, ואומר כי החלטתו של השר להשעות את עצמו באופן זמני בלבד משדרת מסר רע.

 

לדברי הבכיר, "טוב היה אילו המסר היה שבהתקיים אותם חשדות שמצדיקים חקירה – השר יעזוב את תפקידו לבלי שוב. עם זאת, אנחנו חיים במציאות מסוימת, והיא שלשר לביטחון פנים יש אינטרס לשדר עסקים כרגיל. שדרים ומסרים כאלה אינם מקובלים עלי, אך זו איננה הפעם הראשונה שהם נאמרים, וזו איננה הפעם הראשונה שהמציאות טופחת על פני אומרם".

 

 

הגורם העריך שהחקירה בעניין הנגבי תתארך מעבר לשלושה חודשים. "אני סברתי שבנסיבות האלה טוב היה שהשר יעזוב את המשרד, והמסר הוא שזה יהיה לבלי שוב. לא רק בגלל שזה השר לביטחון פנים, אלא גם בשים לב לדו"ח החריף של מבקר המדינה. אני רואה קושי בכך ששר שמופקד על אכיפת החוק, ייאמר עליו שהוא רומס את החוק ברגל גסה".

 

הוא התייחס גם לאמירתו של מפכ"ל המשטרה, רב ניצב משה קראדי, לפיה הוא העדיף שהחקירה לא תתבצע באמצעות המשטרה.

 

קראדי אמר בשבוע שעבר במסיבת עיתונאים: "כשהוטלה החקירה על המשטרה ביקשתי מהיועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ומפרקליט המדינה, ערן שנדר, שהחקירה תתבצע על ידי גוף אחר, אבל הם הסבירו לי שרק המשטרה יכולה לבצע את החקירה הזו וקיבלתי את עמדתם".

 

לדברי הגורם המשפטי, "המפכ"ל גילה פתיחות להקשיב והביע את הקשיים האובייקטיביים. הוא רגיש כמו כל אחד אחר לניואנסים, ואפילו העלה בקשה, שחשבנו עליה, והיא שהוא יהיה רק ברקע התמונה, ושיהיה פרקליט מחוז מלווה שיהיה מעורב בחקירה. המפכ"ל נקט רגישות ראויה, והעלה מחשבות. עם זאת, ארגון מקצועי וחוקרים מקצועיים יודעים לחקור גם כשלא נעים. אנחנו מקבלים משכורת לא רק כדי שיהיה לנו נעים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
הנגבי. מסר רע
צילום: שאול גולן
צילום: סבסטיאן שיינר
קראדי. גילה פתיחות
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים