שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עמרי שרון: האופציה לחסל את ערפאת לא קיימת
  "הגלייה זה דבר רע, וכל מנהיג שיצמח אחרי חיסולו יואשם כמשת"פ. צריך להשאיר אותו תקוע איפה שהוא נמצא כעת". על אופציית הבחירות: "זה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות"

  "האופציה לחיסולו של ערפאת אינה קיימת", כך אמר אמש (יום ב') ח"כ עמרי שרון, בנו של ראש הממשלה.

   

  מול הקולות הגוברים לסלק את ערפאת, בין השאר - של שרי הביטחון והחוץ, שרון הבן סבור אחרת. בדיון שהתקיים במסגרת חוג פעילים בליכוד, הוא אמר: "לכולנו היה יותר נוח אם הוא לא היה, אבל האופציה של חיסולו אינה קיימת. הגלייה זה דבר רע. צריך להשאיר אותו תקוע איפה שהוא נמצא".

   

  "זה נכון שלא יצמח לידו שום מנהיג, אבל אי אפשר לחסל אותו. אם נפגע בו ויצמח מנהיג, הוא יואשם כמשת"פ שלנו. צריך לדעת איך לדחות סיפוקים, וצריך לשאול אם רוצים ליהנות או לנצח", ממשיך שרון הבן.  

   

  בהתייחסו לתוכנית ההתנתקות, אמר שרון: "התוכנית הכי מפחידה את הפלסטינים, כי הם יצטרכו לעשות משהו בעזה. הם יצטרכו לפעול, והם לא פועלים אלא במצב שבו יש עליהם עול. אני מאמין שהפעם, לשם שינוי, הם יעשו את זה".

   

  ח"כ שרון קורא להעניק חופש הצבעה לח"כים בנושא ההתנתקות, אך לא לשרים - שכן מדובר בהצעת חוק ממשלתית.

   

  את רעיון משאל העם דוחה שרון הבן על הסף. "אני לא אוהב משאלי עם, אבל אני לא יודע מה ראש הממשלה יחליט". לדבריו, בחירות כלליות הן הדבר הכי גרוע שיכול לקרות כעת. "בכל חתך, בחירות כלליות עוצרות את התהליכים הכלכליים. קיבלנו 38 מנדטים כי הציבור האמין שאנחנו מביאים תקווה, ובסך הכל מה שאנשים רוצים פה זה שקט".

   

  ח"כ שרון, שלא מרבה להתבטא בנושאים מדיניים, התייחס גם למפת הדרכים, שהממשלה סמכה עליה את ידה: "זו תוכנית רעה מאוד מבחינתנו. עדיין היה

  בה יתרון גדול, כי היא עסקה בשלב הראשון במה שהפלסטינים צריכים לעשות. שלבים 2 ו-3 קשים מאוד, אבל בסוף אני לא בטוח שהם לא היו מגיעים רחוק יותר מתוכנית ההתנתקות. כרגע אין שותף בצד השני ואין מי שייקח מנהיגות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אתר הכנסת
  להשאיר אותו תקוע. שרון הבן
  צילום: אתר הכנסת
  צילום: איי פי
  בודד במוקטעה. ערפאת
  צילום: איי פי
  מומלצים