שתף קטע נבחר

עלו ברשת: בית בקיבוץ

מפת החפירות של העיר בלבן, האתר הכי איכותי, האנציקלופדיה הצבאית, קסמי המיתולוגיות, מאיה-הי הגירסה החסידית, משחקי פלאש, וגם האתר של בארני: כלבו של הנשיא בוש

פייבוריט

 

בית בקיבוץ

 

בשנה שעברה קיבלה התנועה הקיבוצית החלטה אסטרטגית - לפתוח את שערי הקיבוצים לקליטת חברים חדשים. בדרך זו, האמינו משתתפי הוועידה של התנועה, יביאו לצמיחה של המגזר הקיבוצי, יגדילו את מספר החברים ויצעירו את אוכלוסייתו. ברוח זו השיקה התנועה אתר חדש,

המופעל בידי "המטה לצמיחה דמוגרפית בקיבוצים", המפרט את כל האפשרויות הקיימות כיום להיקלט כמשפחה או בודדים בקיבוצים - כחברים, כמקימי בית בהרחבה, או כזמניים.

 

האתר כולל מדריכים מפורטים - איך נקלטים בקיבוץ, אילו קיבוצים נחשבים 'קולטים', כיצד קונים בית בהרחבה קהילתית, תקנונים, הסדרים, תשובות לשאלות נפוצות, ועוד. אם תמיד חלמתם על בית חד קומתי, שמולו כר דשא, בריכה בסמוך, הרבה שכנים ידידותיים ומסגרת חינוכית טובה - חלמתם בעצם על ההזדמנות הזו. לכו על זה.

 

איפה חופרים היום

 

שירות חדש באתר של עיריית תל אביב מאפשר לכל תושב לבדוק אילו עבודות תשתית ותחזוקה מתוכננת העירייה לבצע בסביבת מגוריו בשנה הקרובה. המידע כולל נתונים אודות מועד הסיום המשוער של העבודות, וחפיפה בין עבודות שונות באזור אחד, באמצעות גרפים על לוח השנה. קחו לתשומת לבכם, ותכננו בהתאם את לוח החופשות השנתי שלכם.

 

זהירות, צ'ט

 

ג'וני, שמוכר מפעילות ההסברה שלו בתחום מניעת האיידס ולמען הנשאים, הגיע למסקנה שנוכח אירועים שונים של ניצול קטינים בידי משתמשים מבוגרים בסביבות צ'ט ופורומים - יש מצב לפרסם מדריך מקיף לכללי הדיאלוג המקוון, מעין "עשה ואל תעשה" בצ'טים. לשם כך הקים את "סימן קריאה", לשם ריכז מאמרים ומדריכים ממידע שמצא ברשת ומניסיונו האישי, שיכולים לסייע לקטינים לשלוט בסיטואציה המקוונת, גם כאשר מופעל עליהם לחץ, והם נתונים למניפולציות מן הצד השני.

 

ד"ש מפולינזיה

 

איכשהו, אף שידוע לנו בבירור כי גידול חיות המחמד נחשב לאחד מתחומי התוכן המשמעותיים ביותר ברשת - תמיד אנו מופתעים מחדש כאשר עולה לרשת אתר פרטי חדש ומושקע, שכל תכליתו היא לייצר כתובת מתאימה לבעלי חיות מחמד מסוג מסוים. "תוכים" הוא אחד האתרים החדשים מהז'אנר הזה, והוא מתמקד אך ורק בגידול תוכים, מכל הסוגים, ואם התחום הזה לא מוכר לכם - מדובר בתחום רב ידע, ובמאות זנים של בעלי כנף צבעוניים מכל העולם. יש שם מאמרים, רשימת וטרינרים, מידע על זני תוכים, פורומים פעילים וטיפים למגדלים.

 

פורטל איכותי

 

אתר תוכן חדש מנסה להקפיץ את המודעות כלפי עולם האיכות - תקנים, ביצועים, אירועים, וגם מכירות. הוא מביא כתבות ומאמרים על נושאים כמו הבטחת האיכות, סביבת העבודה, תכנון עסקי והיבטי האיכות שלו, וגם משהו על "תסמונת אסירי הפרוצדורות". האתר רחב ומקיף, וכולל גם חדשות, סקרים, לוח דרושים, לוח אירועים, פורומים - ובקרוב יפעיל גם חנות לרכישת ספרות ומידע בנושאי איכות.

 

במקום אלף מילים

 

ערן יהב יוצא לפחות פעם בשנה למסע ארוך ביעד אקזוטי כלשהו - הודו, תאילנד, נפאל, לאוס ואקוודור. את התמונות שהוא מצלם הוא מעלה לרשת באתר פרטי קטן, ועושה לכל גולש שנקלע לשם חשק לעקוב אחריו לשם.

 

עיין ערך: צבא

 

המאגר הזה מדהים בהיקף ובעושר שלו, אם כי אינו מרשים במיוחד ממבט ראשון: "מילנט" הוא אולי האנציקלופדיה הצבאית הגדולה ביותר ברשת, שמאפשרת למי שמתעניין בתחום למצוא מידע על אמצעי לחימה ספציפי מצד אחד, ועד הסברים ורקע על מדיניות פוליטית באזור כלשהו בעולם, המושפעת מהיבטים בטחוניים. "מילנט" מציג בעיקר את ההיבט האמריקני, אבל גם הרבה מאוד מידע ורקע על תהליכים בכל מדינה בעולם, שנחשבת ידידותית למערב.

 

מה רצינו מאיקאה?

 

התגוללנו כאן לפני שבועות אחדים על איקאה, ועל חוסר השימושיות שהיא מציגה באתר החדש של החברה. אבל איקאה לא לבד בתחום שלה. הקורא הערני אורן הסב את תשומת לבנו לאתר הבית של רשת "עשו זאת בעצמכם" הגדולה והוותיקה בתחום בישראל - "הום סנטר". איך נגיד? אין דרך להגדיר אותו כפחות ממבזה. ה"מבצעים" סרוקים מתוך העיתונים, התמונות צולמו בפוטו רצח, "דודו מהום סנטר" מפוקסל מדי, אין קטלוג מוצרים. אין כלום. רבאק, מנהלי "הום סנטר" הנכבדים, לא עדיף בלי אתר בכלל?

 

ציורים קסומים

 

"דיור-וויי" הוא אחד האתרים האסתטיים שתמצאו ברשת, אף שבהחלט ייתכן שאינו מתאים לטעמו של כל אדם: אם טרנד המיתולוגיות הצליח לדלג מעל ראשיכם - אין טעם שתיכנסו לאתר הזה. האתר נבנה בידי חבורת אמנים חובבי הז'אנר, שמציגים שם גלריות מיצירותיהם, בעיקר ציורים פנטסטיים. במקביל, משמש האתר כתובת למעריצים החושקים בפסלוני אלפים קטנים או חולצות טי מודפסות. אבל הדבר הכי אסתטי באתר הוא הטריילר המקסים בפלאש שמופיע שם: המציג סדרת משאלות, גיבורי אגדות וציורים מכשופים יפהפיים. (שלחה: נועה בן שבת).

 

איפה בארני

 

לבית הלבן חוקים משלו: דמיינו לרגע מצב שבו האתר הרשמי של ראש ממשלת ישראל היה מקיים מעקב יומי מצולם אחר הכלבלב של המשפחה הראשונה. מבינים איזו מהומת אלוהים היתה מתחוללת כאן אם, נניח, העוזרים של ביבי ושרה היו ממקדים חלק מקמפיין הבחירות בכלב המשפחה?

 

למזלו של הנשיא בוש, האמריקנים מוצאים המון חן בהתעסקות התקשורתית והפוליטית בגוש הפרווה המדובלל, הסקוטיש טרייר החביב שעונה לשם "בארני". וכשיש ביקוש - תמיד יש היצע, ולפיכך מקדיש האתר הרשמי של הבית הלבן מיני אתר לבארני, מפרסם את הביוגרפיה שלו, זהות אביו ואמו, וגלריה ענקית מתמונותיו, כאשר בכל יום נוספת תמונה חדשה. הכלב גויס גם לקמפיין הבחירות של הנשיא, מככב בסרטונים, ומציע פרשנות חדשה לגמרי למונח "חיי כלב". (שלח: אורן ר').

 

הקאמבק של גוטנברג

 

"פרויקט גוטנברג", שם רב משמעות למיזם אידיאולוגי שבו משתתפים אלפי גולשים מהעולם, מציע כבר יותר מ-12 אלף ספרים להורדה מלאה מהרשת. יוזמי הפרויקט שמו לעצמם כמטרה להמיר כמה שיותר יצירות לרשת, ולאפשר לגולשים להוריד אותן. את אלפי הספרים שמופיעים במאגר איתרו, הקלידו, עיבדו ותרגמו מאות גולשים, שמטרות המיזם תואמות את האידיאולוגיה שלהם. רוב הספרים הם ספרים אמריקניים קדומים למדי, מטעמים של שמירת זכויות היוצרים, אבל יש גם לא מעט יצירות קלאסיות.

  

הצחוקיה

 

ואחרון חביב: קומץ מעשרות הקישורים והדאחקות המקוונות ששיגרו קוראי המדור בשבוע האחרון, עם ספיישל סרטוני פרסומת חביבים:.

 

מאיה מתחסדת - מכיוון שפרסומים קודמים בעניין הלהיט הרומני ההוא (נו, ה'מאיה-הי מאיה-הו' הזה) זכו להמון תגובות - לא יכולנו שלא להביא לידיעתכם את הגרסה המפתיעה מכולם לשיר: הגרסה החסידית בעברית, אותה ניתן לשמוע באתר "חסידיסק", וגם להציץ במילים. אין מילים. (שלחה: ורד שלום).

 

בלוקים לנצח - ואם אתם מתגעגעים לטטריס, הנה משחקון שמזכיר את המשחק המיתולוגי, אבל שונה מעט. (שלח: עמית פל).

 

הומלס מקוון - דוד אמריקני ציני אחד הבין שכל מה שאפשר לעשות במציאות, אפשר לעשות גם ברשת. לפיכך, החליט לשדרג את מעמד קבצני הצמתים וההומלסים מבקשי הנדבות, ולהעביר אותם לעידן ההייטק. כך יצר את הפינה הזו, שבה הוא מקבץ נדבות מגולשים נדבנים, על רקע הסברים על מר גורלו. גדול. (שלח: אסף מגידש).

 

דג שעון - למי שמחפש חלופה לשעון המשעמם של מערכת ההפעלה - הנה שעון אקווריום, כפי שמופיע באתר זולו. (שלחה: ריטה גפן).

 

קבל את עצמך - ועוד מ"זולו": למנגנון הקטן הזה יש להזין את תאריך הלידה המלא שלכם, ובתמורה תזכו לקרוא כמה מלמולים כלליים, שצוטטו לכאורה מפי מקובלים. בולשיט, אבל חביב. (שלח: עמית פל).

 

פעילות וקלוריות - והמחשבון הזה יסייע לכם לבדוק כמה קלוריות אתם שורפים ביום ממוצע, ובעזרת התוצאה הזו לקבוע את יעד הקלוריות הרצוי לתפריט הדיאטטי שלכם. (שלח: דן דקל).

 

נייקי: לעוף מאהבה - ושני סרטוני פרסומת לסיום: הראשון של נייקי - היא שומטת פריטים בתקווה שירים למענה, הוא מתעופף, הלכה למעשה, למענה. אבל יש פואנטה. (שלחה: אורית ניר).

 

דיאקס: סכנה סלולרית - והסרטון של יצרנית הניידים "דיאקס" מתריע מפני סכנה מסוג חדש: איכות ההאזנה של המכשירים כה גבוהה, שממש לא רצוי להניח לרגע את הנייד מול הטלוויזיה ללא השגחה, בעיקר לא כשעל הקו ממתינה אשתך. (שלחה: אורית ניר). 

 

ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים עקב עומס של גולשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצילומים של ערן יהב. מתחשק גם
שעון אקוואריום. לא משעמם
מומלצים