שתף קטע נבחר

היסטוריה בש"ס: בניזרי ודרעי נפגשו

במשך שנים מנע אריה דרעי את קידומו של ח"כ בניזרי לתפקיד שר והשניים לא דיברו במשך תקופה ארוכה. ל-ynet נודע כי פגישה אקראית בחתונה סללה את הדרך לפגישה חשאית של השניים בלשכתו של דרעי. האם ישי צריך לחשוש?

פגישת פיוס היסטורית: שני היריבים המושבעים מש"ס אריה דרעי וח"כ שלמה בניזרי נפגשו באקראי בחתונת בנו של אחד הח"כים מהתנועה ולאחר מכן לפגישת פיוס שנערכה אמש בחשאי. בש"ס מפרשים את הפיוס כבשורה רעה למנהיגותו של אלי ישי.

 

 

השניים נפגשו בחתונה, והחליפו מילות נימוס. דרעי אף ניחם והזדהה עם מאבקו של בניזרי בבתי המשפט וקיווה כי עננת החקירה המרחפת מעל לראשו תעלם. "מה שעובר עליך כפרת עוונות,אם תרצה אשמח לשוחח", אמר דרעי.

 

 

השניים החליפו בחתונה לראשונה מספרי טלפון שהביאו לפגישה הפיוס בלשכתו של דרעי. הפגישה התקיימה אתמול ונשמרה בסוד. אולם ל-ynet נודע כי השניים שוחחו בה ארוכות.

 

 

מקורביהם של השניים מדגישים כי מנהיגותו של יו"ר התנועה, ח"כ אלי ישי, לא עלתה בשיחה, אולם השניים שוחחה על מצבה העגום של ש"ס.

 

 

במשך שנים מנע דרעי את קידומו של ח"כ בניזרי לתפקיד שר מטעם ש"ס ורק בהתערבות ולחץ הרבנים הסכים דרעי בשלב מסוים למנות את בניזרי לסגן שר הבריאות.

 

 

רק לאחר פרישתו שלא מרצון של דרעי נסללה דרכו של בניזרי לראשונה לתפקיד שר בממשלת ברק. שנים רבות שהשניים לא דיברו ודרעי אף סירב לקבל את בניזרי כשזה ביקש לבקרו בכלא.

 

 

דרעי טען כי בניזרי לא יצא להגנתו בתקשורת כאשר נאבק על חפותו זאת למרות שמקורביו של בניזרי טוענים בתוקף כי בניזרי רץ מערוץ לערוץ וניצל את כושר הדיבור והרטוריקה שלו לטובת דרעי.

 

 

ימים יגידו האם הפיוס יהפוך לשותפות פוליטית של ממש והאם אכן ישי צריך לחשוש, לאחר שבניזרי לא יידע אותו על קיום הפגישה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דלית שחם
דרעי. חוזר?
צילום דלית שחם
ישי. פיוס
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים