שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השיחות בין הפלגים הפלסטינים - לאחר שישראל תערוב להתנתקות
  העיתון "אל-חיאת" מדווח, כי הפלסטינים והמצרים הסכימו שיש לדחות את השיחות, עד שישראל תציג ערבויות לכך שתוכנית הנסיגה מהרצועה אכן תתבצע. המצרים טוענים, כי ישראל עדיין לא התחייבה שתבצע את התוכנית, ושלאחר הנסיגה לא תיכנס שוב לרצועה ולא תתקוף מטרות פלסטיניות. ישראל: הטענות מופרכות
  השיחות שאמורות היו להתקיים מחר (יום א') במצרים בין נציגי הפלגים הפלסטינים, נדחו למועד אחר. העיתון "אל-חיאת", היוצא לאור בלונדון, דיווח כי הפלגים הפלסטינים יוועדו רק לאחר שישראל תערוב להתנתקות.

   

  גורמים המעורים במתרחש דיווחו לעיתון כי הפלסטינים והמצרים הסכימו שיש לדחות את השיחות עד שמצרים תקבל מישראל ערבויות בנוגע לכוונתה להוציא לפועל את תוכנית ההתנתקות. 

   

  גורמים מדיניים בישראל אמרו בתגובה: "אלה טענות מופרכות. הדיאלוג בין הפלגים הוא בין המצרים לפלסטינים. לישראל אין שום חלק בו, ובטח לא במתן ערבויות". 

   

  בדיונים אמורים היו ליטול חלק נציגי הפתח, החמאס, הג'יהאד, החזית הדמוקרטית והחזית העממית.

   

  עוד דווח ב"אל-חיאת", כי השיחות בין הנציגים נדחו פעמים רבות בשל סכסוכים בתוך תנועת הפתח. המצרים נפגשו עם נציגי החמאס והג'יהאד, ואמרו

  כי הושגה הסכמה לגבי תוכנית פלסטינית משותפת בעניין היום שאחרי הנסיגה מעזה, וכי הדיאלוג בין הפלגים יתווה סופית את קווי ההסכם.

   

  הפלסטינים טוענים, לפי העיתון, כי ישראל לא הגישה למצרים שום הוכחות לכך שבכוונתה ליישם את הנסיגה. כמו כן, לא קיבלו המצרים ערבויות לכך שישראל מתכוונת להפסיק את ההתקפות נגד הפלסטינים בעזה, או לכך שאין בכוונתה של ישראל להיכנס שוב לתחום הרצועה.

   

  מקורות נוספים דיווחו, כי ביקורם של שר החוץ המצרי, אחמד אבו אל רייט, וראש המודיעין, עומר סולימאן בישראל, המתוכנן להיערך בתחילת החודש הבא, יהווה נקודת מפנה בכל הקשור לדיאלוג הפלסטיני.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  עומר סולימאן. בקרוב בישראל
  צילום: איי פי
  צילום: רויטרס
  אחמד אבו אל רייט. נקודת מפנה
  צילום: רויטרס
  מצרים. ישראל לא סיפקה ערבויות
  מומלצים