שתף קטע נבחר

ביום רביעי: יום נסיעה חינם באוטובוסים

"יום תחבורה ציבורית" יתקיים ביום רביעי הקרוב בירושלים, תל אביב, חיפה ובאר שבע, ומטרתו לעודד נסיעה בתחבורה ציבורית

עכשיו גם בישראל, כמו מדינות אירופה, מעודדים את הנסיעה בתחבורה הציבורית. לראשונה בארץ יונהג "יום תחבורה ציבורית", במסגרתו תתאפשר נסיעה חינם בכל קווי האוטובוסים העירוניים של התחבורה הציבורית, בערים ירושלים, תל אביב, חיפה ובאר שבע.

 

יום התחבורה הציבורית יתקיים ביום רביעי ב-22 בספטמבר. הציבור יוכל לנסוע חינם ביום זה, בכל קווי התחבורה הציבורית העירונית, מהשעה 15:00 ועד תום שירות האוטובוסים.

 

שר התחבורה, מאיר שטרית, מסר כי הנהגת יום תחבורה ציבורית בישראל נועדה להגביר את מודעות הציבור לשימוש בתחבורה ציבורית ולעודד נהגים להעדיף את הנסיעה בתחבורה זו על פני רכב פרטי.

 

יום התחבורה הציבורית הוא יוזמה משותפת של משרד התחבורה, ארגוני איכות הסביבה, מגמה ירוקה, תחבורה היום ומחר, החברה להגנת הטבע, והחברות אגד ודן.

 

במהלך היום יערכו פעילים של ארגוני איכות הסביבה ונציגים של מפעילי התחבורה הציבורית פעולות הסברה בנושא חשיבות הנסיעה בתחבורה הציבורית. מתנדבים של הארגונים יעלו לאוטובוסים ויחלקו שי לנוסעים וכן יוצבו דוכני הסברה לציבור בערים הגדולות.

 

במסגרת יום התחבורה הציבורית יתקיים פורום מנכ"לים של חברות התחבורה הציבורית, בהשתתפות אנשי משרד התחבורה וראשי הרשויות המקומיות בארץ. בפורום, שיתקיים בבית סוקולוב, ידונו המנכ"לים בדרכים לשיפור השירות בתחבורה הציבורית.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תחבורה ציבורית. מעודדים את הציבור
מומלצים