שתף קטע נבחר

השאק ללייקרס: "מי יהיה השעיר לעזאזל הבא שלכם"

לאחר שעבר למיאמי היט, מתפנה שאקיל למסור דין וחשבון על לוס אנג'לס לייקרס: "אנשים קטנים הפכו אותי לשעיר לעזאזל של הקבוצה. הייתי החשוד המיידי". על קובי בראיינט: "אני שמח שלא עמד למשפט"

חודשיים לאחר שעזב את לוס אנג'לס לייקרס וחתם במיאמי היט, עורך שאקיל אוניל חשבון נפש ומסכם את ימיו בקליפורניה. אחרי שבשנתיים האחרונות לא הצליחה הקבוצה לשחזר את שלוש האליפויות הרצופות מקודם, טוען שאקיל כי אנשים בקבוצה הפכו אותו לשעיר לעזאזל וראו בו את החשוד המיידי לכל הבעיות.

 

"אלו אנשים קטנים במערכת שהיו חייבים שעיר לעזאזל ידעו שאני חזק מספיק, והפכו אותי לכזה. מי הולך להיות שק החבטות הבא? את מי יאשימו עכשיו? אל מי יכוונו את האצבע המאשימה?", שאל השאק, שהגיע ללוס אנג'לס כאורח של קייטנת כדורסל לילדים. "אם אני סופג את כל האשמה, אני רוצה להיות אחראי לכל".

 

הרבה מילים כבר נשפכו על מערכת היחסים האמביוולנטית שניהל אוניל עם הכוכב השני של הקבוצה, קובי בראיינט. מחוץ למגרש הם השמיצו זה את זה, על הפארקט הם כאמור זכו בשלוש אליפויות רצופות. בראיינט מיקד תשומת לב בשנה האחרונה עם משפט האונס שעמד תלוי כנגדו, ולבסוף בוטל (המתלוננת שסירבה להעיד במשפט הפלילי כבר הגישה תביעה אזרחית). "אני שמח שזה ירד ממנו. איני רוצה לראות שחקן ברמתו מתעסק בדברים כאלה. כעת הוא יכול לשוב ולהיות איש משפחה".

 

בקיץ האחרון, כשהיה ברור כי משהו חייב לקרות בלייקרס, חיכה שאקיל להצעה כספית קוסמת מבעלי הקבוצה, ג'רי באס והמנהל המקצועי, מיץ' קופצ'ק. כשזו בושש לבוא, עבר למיאמי, פלורידה. "תמיד לימדו אותי להיות ישר. בלוס אנג'לס שיחקו אנשים ישרים כמו מג'יק וקארים, וככה המשחק שלהם נראה. כשהמשחק שלנו הפסיק להיות ישר והגון, החלטתי שאין לי עניין להיות חלק מזה".

 

כשנשאל לגבי המשקל העודף שלו בימיו בלוס אנג'לס (במהלך הקיץ השיל אוניל קילוגרמים רבים מגופו), ענה השאק: "כשהייתי פה, רצו אותי גדול. רצו שאעשה את העבודה שעשיתי. הנה נקודה למחשבה: שרירים שוקלים יותר משומן. אני איש גדול שמרים משקלות כבדות וכשאני עולה על המשקל, המחוג זז. אם לא הייתי בכושר והייתי מציב ממוצעים של 27 נקודות ו-11 ריבאונדים, הייתי אומר שאני השחקן הטוב בהיסטוריה. ואני לא השחקן הטוב בהיסטוריה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
החשוד המיידי ומאמן מיאמי היט, סטן ואן גנדי
צילום: איי פי
מומלצים