שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סקר: המועמד המוביל לרשת את ערפאת - ברגותי
  סקר שערכה אוניברסיטת ביר זית מגלה כי בסיטואציה בה לא יתמודד ערפאת על תפקיד יו"ר הרשות, ברגותי הוא המועמד המועדף. 67% תומכים בהסכם הודנה חדש מול ישראל, ומתנגדים להוצאת פיגועים מהרצועה לאחר הנסיגה

  הפלסטינים היו רוצים לראות את מרואן ברגותי יורש את יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת. כך עולה מסקר שפירסמה היום (ב') אוניברסיטת ביר זית.

   

  מן הסקר, שהקיף 1,204 פלסטינים שנרשמו בפנקס הבוחרים, עולה כי 51% מהנשאלים אמרו כי יבחרו במרואן ברגותי אם ייטול חלק בבחירות לנשיאות, בחירות

  שבהן לא יתמודד ערפאת. מול ברגותי הוצבו כמתחרים איסמאעיל הנייה מהחמאס, והפעיל הפלסטיני הבולט מוסטאפה אל-ברגותי. הנייה זכה ב-28%, ואל-ברגותי ב-11%.

   

  על מעמדו של ברגותי בחברה הפלסטינית ניתן ללמוד גם מהעובדה שהגיע למקום השני בשאלה למי מתכוונים הנשאלים להצביע בבחירות לנשיאות שבהן יתמודד גם ערפאת. 46% אמרו כי יצביעו לערפאת, 12% לברגותי, 9% למחמוד א-זהאר מהחמאס, 1.5% למוחמד דחלאן, 1% בלבד לראש הממשלה אחמד קוריע (אבו-עלא), ועוד פחות מצביעים לאבו-מאזן, שזכה לתמיכת חצי אחוז בלבד מן הנשאלים.

   

  כמו כן ענו 34% מהנשאלים כי יצביעו לתנועת הפתח, בעוד ש-32% אמרו כי הם יצביעו לזרם האיסלאמי, שכולל את החמאס והג'יהאד.

   

  מסקר אחר, שאותו קיימה אוניברסיטת א-נג'אח בשכם, עולה כי תנועת הפתח ממשיכה להוביל באחוזי התמיכה בקרב הציבור הפלסטיני. התנועה זוכה ליותר מ-23 אחוזי תמיכה לעומת 19 אחוזי תמיכה בתנועת החמאס. נתון מעניין ביותר מהסקר של א-נג'אח מבהיר כי 67% מהנשאלים סבורים כי הבכירים הפלסטינים שקוראים לרפורמה, מהווים בעצמם חלק מהאנרכיה ברחוב הפלסטיני.

   

  89.7% אומרים כי יש צורך לבצע רפורמות ברשות הפלסטינית ובמוסדותיה, אולם כ-25% סבורים כי ערפאת הוא שאינו מעוניין ברפורמה. 70.4% מהנשאלים סבורים כי השחיתות מקיפה את כל מוסדות הרשות הפלסטינית. 46% סבורים כי השחיתות ברשות היא המשך לשחיתות שאפיינה את אש"ף.

   

  בכל מה שקשור למגעים להפסקת האש, 67% מהנשאלים אומרים כי יש צורך בהסכם הודנה חדש בין הפלסטינים לבין ישראל. 40% אומרים כי הם יתנגדו לפיגועים מתוך הרצועה אם ישראל תיסוג ממנה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  ברגותי. 51% תמיכה
  צילום: איי אף פי
  צילום: איי פי
  ערפאת. עדיין מוביל
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  אבו מאזן. חצי אחוז בלבד
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  אבו עלא. אחוז של תומכים
  צילום: איי פי
  מומלצים